Berg (Zelení): Soukromé lety jsou klimaticky nejškodlivější způsob dopravy

31.03.2023 21:45 | Ze sítí

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k nárůstu soukromé letecké dopravy

Berg (Zelení): Soukromé lety jsou klimaticky nejškodlivější způsob dopravy
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Michal Berg (Zelení)

Letěli jste někdy soukromým tryskáčem? Asi ne, jako drtivá většina lidí. Přesto tento způsob dopravy neustále roste. V roce 2022 se uskutečnilo v Evropě 572 tisíc letů. To znamená tolik skleníkových plynů jako vyprodukuje půl milionů obyvatel EU za rok.

Soukromé lety jsou klimaticky zdaleka nejškodlivější způsob dopravy. Na dopravu jednoho pasažéra na jeden kilometr vypustí až 50x více emisí než vlak. Čím kratší let, tím navíc škodlivější, protože vzlet a přistání znamená emise navíc.

A zatímco miliony lidí trpí dopady změn klimatu a další lidé se obávají nákladů na snižování emisí, hrstka lidí využívající soukromé lety se jen směje. Nejvíce se takto létá ve Velké Británii, Francii a Německu, nejoblíbenější letiště jsou Nice, Paříž a Ženeva.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25913 lidí

Oblíbenost Nice na Azurovém pobřeží ukazuje, že se jedná z velké části o lety k moři, a nikoli za neodkladným byznysem. (Pokud je vůbec možné v dnešní době považovat jakýkoli byznys meeting za neodkladný). Podle studie thinktanku CE Delft pro Greenpeace počet letů stále roste - mezi lety 2021 a 2022 o 63 %. Více než polovina takových letů je na vzdálenost kratší než 750 km a 15 % jsou kratší než 250 km.

Jak je to v Česku? Studie uvádí 7438 letů v roce 2022, to tvoří 1,3 % všech evropských soukromých letů, ale více než 5,4 % emisí - tady vidíme, že české lety jsou ultrakrátké, a čím kratší let, tím vyšší emisní náročnost na jednu cestu.

Nejčastější linky jsou Praha - Londýn, Praha - Ostrava a Praha - Bratislava. Nejkratší linky: Praha - Pardubice nebo Brno - Uherské Hradiště. Jedna cesta soukromým letadlem na těch 55 km z Brna na Slovácko vyprodukuje 300x více emisí, než cesta běžným autem!

Klimatická spravedlnost znamená, že právě tyto emise musíme zpoplatnit. Nejškodlivější lety na nejkratší vzdálenosti je potřeba zrušit úplně, až na výjimky v podobě zdravotních či podobných urgentních přeprav. A potřebujeme daň na letecký benzin v celé EU.

A samozřejmě potřebujeme budovat ekologické alternativy letecké dopravě: rychlá spojení mezi evropskými zeměmi a regiony tam, kde zatím chybí, nebo pro delší tratě nová spojení moderními nočními vlaky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

22:01 Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině