Berg (Zelení): Zelení vstupují do úplně nové éry

02.02.2020 14:09

Zelené nově povede spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg. Byli zvoleni minulou sobotu na sjezdu v Ústí nad Labem.

Berg (Zelení): Zelení vstupují do úplně nové éry
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg
reklama

„Zelení vstupují do úplně nové éry, lidé mohou zapomenout na vše, co o nich ví. Našim cílem je, aby volby v roce 2021 byly o nejdůležitějším tématu současnosti, tedy o klimatické krizi,“ říká Michal Berg.

„Oba máme zkušenosti ze zahraničí a chceme navázat na úspěchy zelené politiky jinde v Evropě. Po tématech týkajících se klimatu a životního prostředí je ve společnosti obrovská poptávka a jiné politické strany ji rozhodně nemají jako nejvyšší prioritu. To mají pouze Zelení,“ dodává Magdalena Davis.

„Gratuluji nově zvolené dvojici. Myslím, že vytvoří skvělý tým a věřím, že se pod jejich vedením čeští Zelení připojí k dalším úspěšným zeleným stranám v Evropě. Budou mít plnou podporu celé evropské zelené rodiny,“ pogratuloval zvolené dvojici spolupředseda Evropských zelených Thomas Waitz, který je na sjezdu přítomen.

Sjezd pokračoval volbou místopředsedů a místopředsedkyň a řadových členů předsednictva. Následující den, v neděli, byly zvoleny místopředsedkyně Anna Gümplová a Zdeňka Perglová. Řadovými členy předsednictva jsou Petr Globočník, Petr Kučera a Jiří Kulich.

Podle nového předsednictva musí být tématem sněmovních voleb v roce 2021 klimatická krize, která je nejdůležitějším problémem dneška.

„Klimatická krize bude tématem příštích voleb i proto, že to je téma, které nejvíce pálí mladé lidi. Jedná se totiž zejména o jejich budoucnost. Já chci být v předsednictvu spojkou s touto generací,“ uvedla Anna Gümplová.

„Řešení klimatické krize, která Zelení přináší, jsou spravedlivá pro všechny. Nesmíme totiž zapomínat na to, že nejvíce případné hluboké změny pocítí znevýhodněné skupiny občanů a občanek,“ dodala Zdeňka Perglová.

Na Sjezdu se Zelení shodli, že klimatická krize dopadá zejména na regiony a Vláda ČR pro její řešení nedělá téměř nic. Pro regiony je to přitom příležitost na jejich transformaci a modernizaci. Šanci na změnu vidí Zelení již v nadcházejících krajských volbách.

Magdalena Davis je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka a doposud byla 1. místopředsedkyní strany. Byla zvolena 115 hlasy z 210.

Michal Berg je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín. Byl zvolen 141 hlasy z 211.

Anna Gümplová je bývalá spolumluvčí Mladých zelených a členka vedení Evropských mladých zelených (Federation of Young European Greens). V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 90 prvních hlasů, 143 při zvolení.

Zdeňka Perglová je profesí manažerka a členka stávajícího předsednictva strany. V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 36 prvních hlasů, 103 při zvolení.

Petr Globočník je zastupitel města Litvínov a sociální pracovník ve vyloučených lokalitách. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 19 prvních hlasů, 93 při zvolení.

Petr Kučera je zastupitel MČ Praha 1, výzkumník a datový analytik. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 8 prvních hlasů, 69 při zvolení.

Jiří Kulich je ředitel střediska ekologické výchovy a místopředseda vědecké rady KRNAP. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 11 prvních hlasů, 44 při zvolení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Někdo si pěstuje heřmánek, někdo si holt bude pěstovat konopí

20:20 Válek (TOP 09): Někdo si pěstuje heřmánek, někdo si holt bude pěstovat konopí

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 26. ledna 2021 k návrhu změny zákona o návykových látkách …