Bezák (ČSNS): Verdikt nedůstojný Ústavního soudu České republiky, soudce morálně selhal

16.9.2017 9:16 dop.

Ústavní soudce Jan Filip se dopustil justičního skandálu tím, že potvrdil verdikt, týkající se platnosti pokuty za zveřejnění fotky zloděje. Podle tohoto soudce pachatel trestního činu má právo na anonymitu, přestože veřejně kradl.

Bezák (ČSNS): Verdikt nedůstojný Ústavního soudu České republiky, soudce morálně selhal
Foto: ČSNS
Popisek: Česká strana národně sociální - logo

Příběh zloděje se stal v roce 2011, kdy odcizil z prodejny bicyklů v Praze kolo. Měl ale smůlu, protože jej zabrala bezpečnostní kamera. Majitel druhý den po zjištění krádeže záběr zloděje zveřejnil na Facebooku, což mimo jiné napomohlo policii k dopadení pachatele.

Otázka zní: Má právo zloděj na anonymitu, páchá-li veřejně trestní čin? Prodejna je veřejný prostor, kam chodí zákazníci si kupovat zboží, tudíž, je scestné tvrdit, že tento pachatel má právo na anonymitu! Něco jiného by bylo, pokud by například pachatel se dopustil trestného činu ve svém domě či obydlí, pak je nutné zachovávat domovní svobodu, ačkoliv i za tento čin musí být potrestán. Člověk, jenž se dopustí trestného činu, nemá právo očekávat shovívavost justice. Pokud existuje důkaz, v tomto případě video, pak samozřejmě musí očekávat, že bude použit proti němu i veřejně, a v tom spatřuji výchovný efekt pro případné potencionální napodobovatele.

Justice, a v tomto konkrétním případě Ústavní soud, podle mého názoru totálně morálně selhaly. To, že si myslím pravdu, potvrzují komentáře např. amerického novináře Erika Besta a komentátora Jiřího X. Doležala, a to nemluvím o reakcích českých občanů na sociálních sítích.

Ano, jsme jen lidé, a tudíž i soudce má právo udělat chybu, nicméně tato chyba může mít velmi vážné následky pro celou českou společnost. Nikdo racionálně uvažující si jistě nepřeje lynčování pachatele, ale nález Ústavního soudu ČR může být nebezpečným precedentem pro budoucnost. Ústavní soud tímto dal najevo, že právo pachatele má větší sílu než právo poškozeného, a to není v žádném případě pro tuto zemi a její lid dobře!

Věřím, že občané v říjnových volbách dají svými hlasy průchod k modernějšímu pojetí společnosti, přímé demokracii a vlastenectví, kdy konečně dobro bude mít silnější hlas než zlo. Je smutné, když v dnešní době se vlastenectví stává téměř sprostým slovem a pachatelé mají navrch nad poškozenými. NEMYSLÍTE VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ, ŽE JE NA ČASE TENTO TREND ZMĚNIT?

Občan Jiří Bezák

Převzato z profilu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Kandidátky do zastupitelstev 53 měst a obcí

19:37 DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Kandidátky do zastupitelstev 53 měst a obcí

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT zveřejňuje seznam měst a obcí kde kandiduje v nadcház…