Bezecný (KDU-ČSL): Fiala vystupuje jako zlý čert, který lidem bere

24.06.2020 15:19

Ironie osudu nebo pokrytectví na druhou? Bývalý podnikatel obhajuje růst státních výdajů, jeho oponent placený vždy převážně z veřejných zdrojů vyzývá k šetření. Jak to však už bývá, ne na sobě, ale na ostatních.

Bezecný (KDU-ČSL): Fiala vystupuje jako zlý čert, který lidem bere
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Svět převrácený naruby. Premiér Babiš, který získal majetek převážně z podnikatelské činnosti, se snaží posílit finanční zdroje státu. Předseda ODS Fiala, který většinu svých zdrojů vždy získával od státu (vysokoškolský učitel, politické funkce), volá po jeho zeslabení.

Jeho volání se bohužel netýká jeho samého, týká se ostatních občanů. Nezaznamenal jsem, že by volal po snížení počtu poslanců, po snížení poslaneckých odměn, po zrušení poslaneckých výhod, po zrušení funkce poslaneckých asistentů. Volá po „šetření na státu“. Fráze.

Co to je ale „stát“, pane Fialo? Copak stát nejsou lidé? Nejsme to my? Copak stát nejsou učitelé, lékaři, výzkumní pracovníci, úředníci, důchodci, děti, ale také veřejná správa, taktéž placená z peněz daňového poplatníka? Nejste to také Vy? Kdo platí Vás pane předsedo ODS? A kdo Vás platil po většinu Vaší pracovní kariéry?

Když se tak zamyslím, kdo víc dává a kdo víc bere, pak mi to vychází jednoznačně a dokonce s úsměvem a ironií kvituji, že pan Fiala má v jistém, asi nechtěném, slova smyslu pravdu. Zatímco pan Babiš prostřednictvím svého bývalého podnikání stát ze svých daní financoval, pan Fiala prostřednictvím svých funkcí ve veřejných institucích státní prostředky jenom čerpal. Babiš dává, Fiala bere. Hodný mikuláš a zlý čert.

Učebnicová ukázka pokrytectví opozičního politika aneb cesta od fialové k modré ODS bude ještě dlouhá a trnitá. Nebo jinak, chce-li se ODS vrátit ke své cílové skupině voličů, jíž bývali především lidé samostatně výdělečně činní, pak by ji asi měl reprezentovat někdo, kdo této cílové skupině rozumí a nejlépe vyšel z jejího středu. To ovšem pan Fiala není. A je to vidět. Stále více. A preference stagnují.

(převzato z Profilu)

Ing. Ivo Bezecný

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
  • školství

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ivo Bezecný

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Konečně přechody na Jiřáku

22:09 Scheinherr (Praha sobě): Konečně přechody na Jiřáku

Komentář na facebookovém profilu k vyřešení bezpečnosti na frekventované pražské križovatce Vinohrad…