Bezecný (KDU-ČSL): Fialova podpora potřebným – žebrácká hůl

31.08.2022 15:11

Inflace v Česku patří k nejvyšším v EU. Za elektřinu platí české domácnosti nejvyšší cenu v Evropě (iDNES.cz). To je výsledek vlády pana Fialy a jeho nohsledů.

Bezecný (KDU-ČSL): Fialova podpora potřebným – žebrácká hůl
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

 Marketéři vládní koalice vštěpují svým páníčkům a paničkám, aby přišili všechny ekonomické potíže občanů Putinově válce na Ukrajině nebo, jak už je u nás zvykem, vládě předchozí, popřípadě počasí nejhoršímu za posledních sto let (Vzpomínáte? Největšími nepřáteli komunistů byly jaro, léto, podzim a zima). Nenechme se ale ošálit. Putin může být zločinec srovnatelný s Hitlerem, za dopady války na občany Česka je ovšem plně odpovědná česká vláda a její premiér. Nebo snad ne pane premiére?

Jak si tedy vláda stojí v porovnání s dalšími zeměmi EU? Celková míra inflace v zemích Eurozóny byla v červnu 9,6 %. V Česku inflace činila 16,6 %, vyšší byla pouze v Lotyšsku, Litvě  a Estonsku. V Bulharsku nebo i Rumunsku byla inflace nižší než u nás.

Pokud jde o ceny elektřiny, jak uvádí server iDNES.cz, platí české domácnosti nejvyšší cenu elektřiny v Evropě.

Jak by ne když vláda, místo aby plnila své povinnosti vůči občanům, je stále více zahlcena vlastními problémy. Napřed rozpad kamarádšoftu Pirátů a Starostů, potom velkopanské rady paní poslankyně Pekarové maďarským občanům, poslanec Farský, který by nejraději vykonával poslanecký mandát ze Spojených států, pak čelný představitel Starostů Hlubuček údajně zapojený do zločinecké skupiny, ministr Gazdík taktéž od Starostů údajně spolupracující  s dalším údajným členem zločineckého gangu Redlem a nyní kauza šéfa civilní rozvědky Mlejnka, taktéž se údajně stýkajícího s Redlem z kauzy Dozimetr. Každý ze čtenářů si jistě vybaví další a další kauzy, které tato vláda musí řešit na úkor jeho potřeb a ochrany jeho zájmů.

Děje se v jakékoliv evropské zemi něco podobného? Tolik špíny, tolik klamu, tolik zápachu vycházejícího z vládních kabinetů?

Nuž občane, pak se nediv, že tato vláda nemá čas ke službě, ke které získala mandát a že jsi v průběhu jejího devítiměsíčního úřadování už přišel o téměř pětinu svých úspor a že za energie platíš nejvyšší sumy v Evropě. A že přístup této vlády k řešení tvých problémů je jemně řečeno velmi liknavý.

Zvýšení důchodů? Důchodci nenaleťte klamavým slovům vládní propagandy. Vláda vám pouze s nevolí povinně ze zákona kompenzuje to, oč vás její ekonomická politika připravila. A občany s nejnižšími důchody posílá do ještě hlubší chudoby. Nabízí jim pouhopouhou žebráckou hůl.

S blížícími se komunálními volbami se budou všechny strany vládní koalice snažit zahalit do květnatého hávu svých úspěchů, hlubokomyslných záměrů a nesplnitelných slibů.  Spolu s dítětem z Andersenovy pohádky „Císařovi nové šaty“ mi nezbývá než zvolat „Král je nahý!“

Převzato z profilu politika.

Ing. Ivo Bezecný

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
  • školství

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ivo Bezecný

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.