Bílek (KONS): Chceme být konzervativní

07.10.2014 12:00

Konzervativní strana je přesvědčena, že v Občanské demokratické straně (ODS) byli a jsou v nějaké míře zastoupeni konzervativci.

Bílek (KONS): Chceme být konzervativní
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany
reklama

Chápeme dále, že část z nich ODS opouštěla a opouští, neboť se nedokázali a nadále nemohou smířit s politickou praxí ODS, která se ke konzervativním přístupům vždy klonila a kloní pouze tehdy, když je to utilitárně výhodné. Pokud však někdo na jedné straně tvrdí, že opouští ODS pro její nedostatečnou konzervativnost, zatímco on sám je daleko konzervativnějším, a na straně druhé zakládá novou konzervativní stranu, dokazuje svým jednáním, že konzervativcem není – a že tedy opouští ODS ze zcela jiných důvodů, než proklamuje. To je zjevně případ pana Jiřího Janečka a jeho Občanské konzervativní strany (OKS).

Pan Janeček před založením OKS nijak nekontaktoval Konzervativní stranu, nesnažil se zjistit, zda jím zakládaná OKS jen zbytečně netříští konzervativní politické síly – což by bylo, kdyby byl skutečně konzervativcem, přímo proti jeho zájmu. Konzervativní strana přitom vítá ve svých řadách každého skutečného konzervativce, který svůj životní postoj i politickou filosofii hodlá přenést do praktické politiky.

Že je naše přesvědčení o politickém charakteru pana Janečka a jeho „konzervativní” OKS opodstatněné navíc tato strana a její lídr dokazují i svými kroky.

Zatím posledním z nich je navázání partnerství OKS s francouzskou Front National Marine Le Pen. Tím se OKS staví po bok obdivovatelů (a bude-li příležitost tedy patrně též spolupracovníků…) ruského vůdce Vladimíra Putina. Tato skutečnost nám byla bezprostředním motivem pro oficiální vyjádření vztahu Konzervativní strany k OKS: ostře se ohrazujeme, aby takovéto politické jednání bylo vydáváno za konzervativní, a důrazně se od něj distancujeme.

Za Konzervativní stranu

Josef Bílek
předseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KONS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

18:28 Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

Na dnešní tiskovce jsem se věnoval několika tématům, ale ke dvěma se chci vrátit. Ke snižování mezd …