Birke (ČSSD): Ředitelka Oblastní nemocnice Náchod končí. Na můj popud

23.09.2019 20:03

Komentář na facebookovém profilu k odvolání ředitelky Oblastní nemocnice v Náchodě

Birke (ČSSD): Ředitelka Oblastní nemocnice Náchod končí. Na můj popud
Foto: archiv JB
Popisek: poslanec Jan Birke (ČSSD)
reklama

Vítám, že dnes radní Královéhradeckého kraje rozhodli o tom, že paní ředitelka Oblastní nemocnice Náchod Ing. Ivana Urešová ve své funkci začátkem příštího roku skončí.

Před necelým rokem jsem se rozhodl reagovat na výzvy k řešení personální stability uvnitř nemocnice. Jako starosta města, kde nemocnice je jedním z klíčových zaměstnavatelů a poskytuje zdravotní péči nejen pro naše občany, to považuji za samozřejmé a nebylo mi lhostejné, že vedle nespokojených pacientů, mě o pomoc žádají sami lékaři a zdravotnický personál. Nemám ve zvyku, rozhodovat a dělat si názor tzv. „od stolu“. Proto jsem situaci a náladu v nemocnici chtěl zažít „na vlastní kůži“ a začátkem roku jsem začal úzce spolupracovat s vedením nemocnice. Je totiž celá řada možností vzájemné spolupráce.

Na základě osobní zkušenosti jsem dospěl k závěru, že dobrá ekonomika a vidina dnes již realizované více než miliardové investice nestačí, a bohužel ani není zárukou „spokojeného pacienta“. Všichni přeci chceme v čekárnách a ordinacích potkávat usměvavé sestřičky a spokojené lékaře, kteří nám mohou nabídnout empatickým přístupem tu nejlepší péči ve chvílích, kdy to my sami nebo naši blízcí nejvíce potřebujeme. Aby jich v naší „nové“ nemocnici byl dostatek, nebyli přepracovaní, uštvaní, frustrovaní. Tady je ta alfa a omega našeho zdravotnictví – lidský přístup. To je opravdu velká zodpovědnost a vyžaduje nejen zdatného ekonoma, ale především empatického manažera. Proto jsem po pečlivém zvážení v srpnu požádal Radu Královéhradeckého kraje, aby řešila odvolání současné ředitelky nemocnice.

Tolik na vysvětlenou. Snažil jsem se coby politik pomoci, co jsem mohl, věnoval jsem nemocnici mnoho času, úsilí, i dobrých nápadů. Výsledkem je povýšení paní ředitelky do vedení celého Zdravotnického holdingu KHK.

Teď už je řada na vás, zdravotnících a pacientech, abyste své připomínky k fungování náchodské nemocnice adresovali přímo ředitelce ON Náchod, a.s., vedení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a náměstkovi pro zdravotnictví Aleši Cabicarovi, nikoli starostovi.

Ve všech ostatních záležitostech týkajících se chodu města se vám budu snažit i nadále být oporou a jsem vám kdykoliv k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Hra s důvěrou lidí musí mít své hranice

20:23 Svobodní: Hra s důvěrou lidí musí mít své hranice

Ve svém prohlášení ze středy 21. října jsme vyzvali vládu, aby s lidmi jednala v těchto těžkých čase…