Vezměte si, že se musí každý rok až vyplňovat 24 statistických výkazů a jeden formulář má i 32 stran. No vážně, 32 stran! Sám znám všechny ty dotazníky moc dobře. Mrknete do datovky a už tam číhá další formulář. Podnikatel ale musí hlavně pracovat. Prostě si nemůže dovolit strávit půlku dne nad papírováním.Teď samozřejmě neříkám, že Český statistický úřad chce od nás data zbytečně.
Sám jsem fanoušek statistiky a s čísly pracuji ve své firmě pořád. Statistika je fakt úžasná věc, která vám ukáže spoustu důležitých informací. Získané informace slouží například pro výpočet míry inflace nebo HDP. Tohle by bez dat prostě nešlo. Musím se ale ptát, proč je musím psát pořád dokola? Každý podnikatel hodně podobných údajů vyplňuje například pro svojí zdravotní pojišťovnu, správu sociálního zabezpečení, daňový úřad a já nevím co ještě. Věděli jste, že v některých skandinávských zemích je až devadesát procent dat pro potřebu statistiky bráno z administrativních zdrojů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV