Bláha (ODS): Hrubý odhad nákladů na investici je předběžně 70 milionů

13.11.2019 21:46

Na revitalizaci budovy Gayerových kasáren v Hradci Králové, která začala před několika týdny a využívá ji krajské Muzeum východních Čech, by měla navázat úprava ploch uvnitř kavalírů a před kasárnami.

Bláha (ODS): Hrubý odhad nákladů na investici je předběžně 70 milionů
Foto: ODS
Popisek: ODS

Rada města schválila podmínky soutěže na projektanta, který zpracuje dokumentaci pro stavební povolení a provedení stavby. Územní rozhodnutí již město má. Mezi kavalíry vznikne areálový parter, který ze severu uzavírá nový parkovací dům.

„Náměstí bude dlážděné, opatřené městským mobiliářem, veřejným osvětlením a s výsadbou nových stromů. Bude objízdné pro zásobování a obslužnost podnikatelských objektů v areálu kavalíru. V severní části centrálního náměstí bude také obnovena historická studna,“ popisuje záměr rekonstrukce Jiří Bláha, investiční náměstek primátora Hradce Králové.

Podle návrhu smlouvy s vítězným projektantem by tak město mohlo požádat o stavební povolení na podzim příštího roku. „Město bude koordinovat termínově svou část stavby v daném území s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Hrubý odhad nákladů na tuto investici je předběžně 70 milionů korun. Přesnější číslo bude město znát až po zpracování vyšších stupňů stavební dokumentace a na základě nabídek stavebních firem ve veřejné soutěži,“ dodává náměstek Bláha.

Zbývající dvě boční náměstí před objekty Vrbenského a Gayerových kasáren vytvoří další nový důstojný prostor. Dláždění celého areálu doplní sadové úpravy, městský mobiliář a veřejné osvětlení. Na obě boční náměstí vzniknou z ulice ČSA také dva nové pěší vstupy opatřené brankami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Malý: Spravedlivě pro všechny. Rozšíření rodičovského příspěvku podporuji

6:28 Senátor Malý: Spravedlivě pro všechny. Rozšíření rodičovského příspěvku podporuji

Plénum Senátu projednávalo navýšení rodičovských příspěvků o 80 000 Kč. Proti poslaneckému návrhu, k…