Bláha (ODS): Město dokončilo úpravy dopravního uzlu před zimním stadionem

24.06.2021 14:32

V loňském roce byla zahájena přeměna prostoru před zimním stadionem v Hradci Králové, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty.

Bláha (ODS): Město dokončilo úpravy dopravního uzlu před zimním stadionem
Foto: ODS
Popisek: ODS

 V místě byly dostaveny chybějící a opraveny stávající chodníky a cyklostezky, přibyly nové lavičky i stojany na kola. Celá akce město vyšla na necelých 15,8 milionu korun bez DPH.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 14903 lidí

Stavební práce v této lokalitě začaly po letních prázdninách v loňském roce. „Tyto rozsáhlé úpravy dopravního uzlu spočívaly zejména v propojení tras mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, ulicí Československé armády, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Hlavním smyslem tohoto projektu bylo vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Opravena byla stezka vedoucí parkem podél Jiráskových sadů ústící do Křižíkovy ulice u vodní elektrárny Hučák. U zimního stadionu vznikly nové mlatové cesty, které nabízí komfortnější přesun chodců i cyklistů. Před hotelem bylo opraveno parkoviště, které nabízí 49 stání pro automobily. Kompletně zrenovována byla také nástupní plocha před zimním stadionem, která je obohacena o květinový záhon, nové lavičky nebo parkoviště pro kola s 45 místy. Dalších 25 stojanů na kola je umístěno při mlatové cestě u budovy stadionu. „Novinkou je také instalace dvou automatických sčítačů cyklistů a chodců. Jeden z nich se nachází na cyklostezce směrem na Hučák a druhý byl umístěn směrem na lávku přes Orlici,“ doplňuje náměstek Bláha. Celá tato investiční akce vyšla město na zhruba 15,8 milionu korun bez DPH, zhotovitelem byla společnost SOVIS CZ.

Město na stavbu už získalo Rozhodnutí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP)  v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace. „Na základě tohoto rozhodnutí můžeme na tuto akci získat dotaci ve výši více než 4,2 milionu korun. Díky této dotaci se nám podaří ušetřit téměř třetinu financí, které jsme do této investiční akce vložili,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klíma (TOP 09): Do dobrovolnického programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se zapojí další jihočeské školy

19:37 Klíma (TOP 09): Do dobrovolnického programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se zapojí další jihočeské školy

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětově nejvýznamnějším programem neformálního vz…