Bláha (ODS): Město se chystá na start nového tendru na fotbalový stadion

29.02.2020 13:06

Schválením zadávacích podmínek na správce stavby odstartovalo vedení radnice de facto další tendr na fotbalový stadion. Oproti předchozímu výběrovému řízení nastalo několik zásadních změn, kterými jsou například chystané vypsání zakázky metodou Design and Build.

Bláha (ODS): Město se chystá na start nového tendru na fotbalový stadion
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Výběrové řízení by mělo probíhat „vícekolovou“ formou a termín vyhlášení se v této chvíli předpokládá začátkem června. Neměnná zůstala maximální stanovená cena zakázky, která nesmí přesáhnout výši 605 milionů bez DPH.

„Jak je vidět, děláme vše pro to, aby byl fotbalový stadion co nejdříve dokončen, a aby hradecká veřejnost, a samozřejmě především fanoušci, získali důstojné prostředí pro provozování jejich oblíbené hry, ale zároveň aby v Hradci vznikl stánek, ve kterém bude provozován nejen fotbal, ale také celá řada dalších sportovních a kulturních akcí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Na přípravách nového výběrového řízení intenzivně pracujeme již od podzimu loňského roku. Právě během podzimu jsme vedli předběžné tržní konzultace s dvanácti firmami, které o zakázku projevily velký zájem. Z příspěvků zúčastněných potenciálních dodavatelů vyplynul závěr, že v případě vyhlášení metodou Design and Build, tedy zjednodušeně „navrhni a postav“, by většina uvažovala o přihlášení se do takové soutěže. Na včerejší radě města jsme projednali a schválili zadávací podmínky pro výběr správce stavby. Pokud nedojde k žádným komplikacím, je možné předpokládat schválení výběru správce během dubna. Správce stavby bude provádět kontrolu zadávací dokumentace včetně požadavků města. Zároveň bude vykonávat činnosti technického dozoru stavebníka (TDS) a koordinátora bezpečnosti ochrany a zdraví při práci (BOZP),“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. „Pravidelně informuji zastupitele na zasedáních o průběhu příprav, a stejně tak každý týden vedu jednání pracovní skupiny, která je tvořena z odborníků, úředníků, zástupců politických stran a zástupci fotbalového klubu. Předpokládáme, že termín vyhlášení nového výběrového řízení na zhotovitele stavby by mohl být v případě příznivých podmínek začátkem června,“ dodává náměstek Bláha.

Město má již povolení k odstranění stavby, územní rozhodnutí a také potřebná stavební povolení. Podle náměstka Bláhy nyní nelze předjímat, jestli bude tato povolení třeba měnit: „Potřeba změn v potřebných úředních povoleních se bude odvíjet od návrhu řešení stavby, který bude předmětem plnění veřejné zakázky, neboť stavba bude realizována metodou Design & Build. V tuto chvíli ale nelze předjímat, zda výsledný návrh vybraného zhotovitele bude vyžadovat takové změny,“ doplňuje Bláha.

Město nyní předpokládá použití „vícekolového“ zadávacího řízení, ve kterém dodavatelé podávají nejdříve žádosti o účast, kterými prokazují splnění kvalifikace. Kvalifikovaní dodavatelé následně podávají předběžné nabídky, o kterých se může v rámci jednacího řízení s uveřejněním jednat. V závěru zadávacího řízení budou podávány konečné nabídky, na základě kterých bude vybrán dodavatel k uzavření smlouvy. „Nyní pracujeme na zadávacích podmínkách, včetně požadavků na kvalifikaci dodavatelů a kritériích hodnocení. Hodnocení nabídek proběhne podle ekonomické výhodnosti tím způsobem, že bude hodnocen nejvýhodnější poměr nabídkové ceny a kvality. V rámci přípravy kritérií hodnocení nabídek jsou zvažovány mimo jiné kritéria zkušenosti členů realizačního týmu dodavatele, energetická náročnost stavby, záruky a další,“ doplňuje náměstek Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Jedeme rychle podle toho, co musíme řešit

16:25 Ministryně Schillerová: Jedeme rychle podle toho, co musíme řešit

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s kriz…