Bláha (ODS): Příští týden bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce Hlavní ulice

20.06.2020 9:20

Ke konci příštího týdne bude zahájena rekonstrukce Hlavní ulice, která je místní páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí v Novém Hradci, kterou stavební firma provede za 57,8 milionů korun bez DPH.

Bláha (ODS): Příští týden bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce Hlavní ulice
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Opraveny budou chodníky a silnice, dojde také na veřejné osvětlení, obnovu zeleně a rekonstrukci zastávky MHD Kluky. Úplná uzavírka zde potrvá do poloviny prosince, celková oprava bude dokončena v první polovině roku 2022.

„Během příštího týdne chystáme předání staveniště zhotoviteli. Ten provede kompletní rekonstrukci, která bude rozdělena do dvou etap. První bude zahájena prakticky ke konci příštího týdne. Nejprve se začne úsekem od zástavby Hlavní ulice směrem od Roudničské ulice přes rockový klub U Cikána k točně MHD Kluky. Poté bude plynule navazovat další etapa na druhou stranu až po ulici Národních Mučedníků,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu. V rámci kompletních rekonstrukcí dojde také k obnově zeleně nebo instalaci nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se dočká také konečná zastávka MHD Kluky.

Ulice Hlavní bude kompletně uzavřena do 18. prosince letošního roku. Vzhledem k současnému nevyhovujícímu stavu ulice Zámeček, bude objízdná trasa vedena po ulicích Brněnská, Palachova, Štefánikova, Zborovská a Roudničská. V místě plánovaných rekonstrukcí také současně probíhá stavba kanalizace v úseku od točny MHD po ulici K Biřičce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Benešík (KDU-ČSL): Mimořádné zdroje z EU musíme využít k investicím, ne je projíst

7:35 Benešík (KDU-ČSL): Mimořádné zdroje z EU musíme využít k investicím, ne je projíst

Evropská unie vyčlenila více než 170 miliard korun pro Českou republiku, které jsou určeny pro trans…