Bláha (ODS): Stavbu tělocvičné haly na Pouchově potrápila podzemní voda

25. 6. 2020 13:27

V dubnu město předalo staveniště tělocvičné haly Pouchov stavební firmě, která na místě začala budovat nové zázemí tělocvičny a také parkovací plochu pro 46 automobilů za 46,8 milionů korun bez DPH.

Bláha (ODS): Stavbu tělocvičné haly na Pouchově potrápila podzemní voda
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Stavební práce ale musely být koncem dubna pozastaveny, jelikož po zahájení výkopových prací bylo zjištěno, že spodní voda je výš, než prokázal hydrogeologický průzkum a podloží je více nestabilní. Z tohoto důvodu město zajistilo doprojektování základů o betonové piloty, aby mohla stavba nadále pokračovat. Rada města dnes zastupitelům doporučila schválit dodatek ke smlouvě týkající se dodatečných stavebních prací za necelých 870 tisíc korun bez DPH. Stavba by v případě schválení dodatku zastupiteli mohla pokračovat nejdříve v červenci. 

„Dodatečné práce, které nám vznikly, jsou sice nepříjemné, každopádně nejedná se o něco nestandardního, co by mělo zásadním způsobem ohrozit realizaci tělocvičné haly. Předpokládali jsme, že jejich hodnota bude několikanásobně vyšší, ale nakonec to dopadlo tak, že vychází na necelých 870 tisíc korun. Každopádně abychom věděli, že je vše v pořádku a nebylo nic podceněno, rozhodli jsme se zajistit si podklady k posouzení případné reklamace projektové dokumentace,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Stavební práce byly přerušeny koncem dubna a město poté muselo zajistit doprojektování základů o betonové piloty. Rada města dnes zastupitelům doporučila schválit dodatek ke smlouvě, který se týká vyčíslení dodatečných prací včetně popisu jednotlivých úkonů. „V případě, že bude dodatek zastupiteli schválen, můžeme pokračovat se stavebními pracemi hned na začátku července. Podle smlouvy má zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců. Vzhledem k této časové proluce je jasné, že termín dokončení je posunutý o délku přerušení prací, tedy přibližně o dva měsíce. Předpokládáme, že tělocvična spolu s parkovištěm by měla být hotová na podzim příštího roku,“ dodává náměstek Bláha. Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, badminton apod. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude vybudováno ještě parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti.

Město bude také usilovat o získání dotace. „V případě vyhlášení vhodné dotační podpory z úrovně Národní sportovní agentury budeme usilovat o její získání. Zatím není možné určit, a to i vzhledem k současné situaci, do jaké výše by mohla být poskytnuta,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marková (KSČM): Jde Storové, Blatnému a Babišovi skutečně o životy občanů ČR?

6:32 Marková (KSČM): Jde Storové, Blatnému a Babišovi skutečně o životy občanů ČR?

Tempo očkování proti onemocnění covid-19 se pomaličku zrychluje, ale Česká republika je v přepočtu n…