Blaha (ODS): Uvažujeme nad zavedením dalších rezidentních zón po městě

02.05.2023 4:31 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k parkování v Uherském Hradišti.

Blaha (ODS): Uvažujeme nad zavedením dalších rezidentních zón po městě
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha ODS)

PARKOVÁNÍ ŘEŠÍME. Dobře víme, že je někdy těžké najít parkovací místo. Obzvlášť na sídlištích, jako je Východ, Štěpnice nebo Stará Tenice.

V Česku neexistuje město naší velikosti, které by tento problém neřešilo. Samozřejmě se díváme, co jinde funguje - nejen u nás, ale i v cizině. S ostatními městy se radíme, porovnáváme a sdílíme zkušenosti. I na základě toho přicházíme s dalšími změnami, které by parkování v nejvytíženějších oblastech měli pomoci:

Do lokalit v centru města a s převládající bytovou zástavbou (zejména sídliště) nově zamezíme vjezdu náklaďákům, obytným vozům a autobusům s tonáží nad 1,5 tunu. Taková vozidla zaberou klidně i 2-4 parkovací místa a na sídlištích stávají naprosto pravidelně. Přitom ale můžou jednoduše stát na odlehlejších parkovištích, kde je pro ně prostor.

Celkově tak budeme ve městě měnit 57 značek, hotovo bychom měli mít do konce června.

Pozor, osobních aut nad 1,5 tuny se zákaz týkat nebude. Majitelé větších osobáků se bát nemusí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy opravdu věříte v probuzení a osvětu v Bruselu?

Myslíte, že tam začnou uvažovat politici racionálně? A jak se vlastně díváte na naše členství v EU? Jste pro nebo byste raději, kdyby ČR z EU vystoupila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Znovuzvolení Luboše Xavera Veselého. Nepochopitelné

4:32 Jakob (TOP 09): Znovuzvolení Luboše Xavera Veselého. Nepochopitelné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zvolení Xavera Veselého na další období v Radě ČT.