Blahová (KDU-ČSL): Člověk v krizi musí znovu a znovu situaci vysvětlovat různým pracovníkům

24. 3. 2019 18:05

Krajská radní pro sociální oblast paní Michaela Blahová zaštítila setkání pracovníků, kteří se ve své praxi věnují podpoře lidí v krizových situacích. Organizátorem akce byla krajská organizace Dětské centrum Zlín, konkrétně služba Krizová pomoc, která je jedinou svého druhu ve Zlínském kraji.

Blahová (KDU-ČSL): Člověk v krizi musí znovu a znovu situaci vysvětlovat různým pracovníkům
Foto: Facebook
Popisek: Michaela Blahová (KDU-ČSL)

„V současné době vnímáme jako ožehavý problém značnou roztříštěnost pomoci pod několik různých ministerstev, kdy běžně dochází k tomu, že člověk v krizi musí znovu a znovu opakovaně celou situaci vysvětlovat různým pracovníkům, což ho samozřejmě obtěžuje, a přitom je to zbytečné. Mezirezortní spolupráce je proto velkou výzvou pro všechny," konstatovala radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Na jednání se sešli odborníci z oblastí sociálních služeb, policie, hasičů, školství, zdravotnictví a sociálně-právní ochrany dětí. Společně sdíleli své profesní zkušenosti.

„Obsahem setkání byla práce s konkrétními příběhy lidí v krizi od tří různých typů služeb. Poté vždy následovala diskuze, kdy účastníci doplňovali pohled na příběh dle svých odborností. Výstupem tak bylo předání kontaktů, získání náhledu na práci jednotlivých odborníků a domluva na další spolupráci," sdělil Marek Mikláš, ředitel Dětského centra Zlín.

„Společně jsme se domluvili na pokračování této akce. Plánujeme ho na listopad tohoto roku. Věřím, že nám vzniká nová tradice," doplnila Martina Vlastníková, vedoucí služby Krizová pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

22:56 ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

ODS trvá na tom, že podnikání premiéra nesmí zaplatit občané ČR z vlastních kapes. Předseda strany P…