Blahová (KDU-ČSL): Kraj pracuje na střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb pro léta 2020-2022

19.10.2018 7:37

Tým odborníků, kteří se zabývají sociálními službami, jedná v těchto dnech o Střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro období 2020-2022.

Blahová (KDU-ČSL): Kraj pracuje na střednědobém plánu rozvoje sociálních služeb pro léta 2020-2022
Foto: Facebook
Popisek: Michaela Blahová (KDU-ČSL)
reklama

V tomto týdnu se scházejí odborné pracovní skupiny, následovat budou jednání s pracovníky sociálních odborů obcí s rozšířenou působností a následně bude střednědobý plán zveřejněn k připomínkovému řízení pro všechny zájemce. Toto veřejné projednání se uskuteční 13. prosince odpoledne ve Zlíně.

„Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Zlínského kraje pro období 2020-2022 vychází především ze snahy pokrýt region dostatečnou kapacitou terénních služeb – pečovatelských, odlehčovacích i asistenčních – které budou schopny reagovat na potřeby osob tak, aby mohly v maximální možné míře zůstat doma, to znamená, že bude nutné rozšíření provozní doby těchto služeb," uvedla krajská radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor. Kromě dokončení procesu transformace pobytových služeb ústavního charakteru na služby typu chráněného bydlení je v plánu velký důraz kladen na rozšíření cílové skupiny pečovatelských služeb nejen pro seniory a osoby se zdravotním postižením, ale také pro rodiny s dětmi, které jsou v nepříznivé sociální situaci. Zřejmý je také trend kombinovat terénní služby s nabídkou služeb ambulantních – jako jsou denní stacionáře, centra denních služeb apod.

„Střednědobý plán, který nyní vzniká projednáváním se všemi zainteresovanými partnery, je důležitý nejen pro nás, abychom si ve spolupráci s městy a obcemi vyjasnili, které služby je třeba v jednotlivých částech Zlínského kraje posílit, ale je to také povinná příloha žádosti kraje o dotace ze státního rozpočtu pro poskytovatele sociálních služeb," dodala radní Michaela Blahová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

18:28 Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

Na dnešní tiskovce jsem se věnoval několika tématům, ale ke dvěma se chci vrátit. Ke snižování mezd …