Bouzek (TOP 09): ANO svítí kmotrům

30.12.2015 9:20

Do nového roku kráčí České Budějovice v čele s novou koalicí, která však není dobrým příslibem pro naše město.

Bouzek (TOP 09): ANO svítí kmotrům
Foto: TOP 09
Popisek: Tomáš Bouzek
reklama

„Současná koalice se evidentně nepoučila a vrátila se stylem své ‚politiky’ celé desetiletí nazpět, kdy vedle volených orgánů existovaly i nikým nevolené skupiny s podstatným vlivem na chod radnice i městských společností. Možná si naivně myslí, že občané už zapomněli na to, s jakou arogancí moci se dříve město spravovalo,“ upozorňuje zastupitel a krajský předseda TOP 09 Tomáš Bouzek.

Dokladem návratu starých časů jsou priority současného vedení – namísto toho aby byl zastupitelstvu spolu s rozpočtem předložen střednědobý plán investic nebo aby bylo zastupitelstvo seznámeno se záměry nové koalice v městských společnostech, je podstatná část energie plýtvána na personální čistky. Lidé ve střetu zájmů se dostávají do dozorčí rady teplárny, jsou měněny stanovy společností tak, aby se rozšiřoval počet placených pozic, při výběru „odborníků“ se mnohem více dbá na jejich vztah k zájmové klice než na skutečnou odbornost...

„Z takového směřování města je mi smutno. Chci ale věřit, že řada koaličních zastupitelů přestane podobné praktiky do budoucna podporovat. Je paradoxní, že tak činí zastupitelé hnutí ANO, které se holedbalo tím, že nechce nic mít s regionálními kmotry. Minimálně v Budějovicích to neplatí – ODS a ČSSD nemají žádné skrupule v prosazování jim vlastních priorit a hnutí ANO jim k tomu svítí. Není to dobrá zpráva ani pro město, ani pro jeho občany,“ varuje Tomáš Bouzek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Krize je velkou příležitostí pro nový začátek

6:32 Svobodní: Krize je velkou příležitostí pro nový začátek

Komentář na facebookovém profilu k pěti lékům pro zaručenou skvělou budoucnost