Bradáč (SPO): Vlastenectví, hrdost, sebevědomí?

11.05.2016 9:06 | Zprávy
autor: PV

„Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli“ Vlastenectví se kardinálně odlišuje od nacionalismu. Nacionalismus – to je nenávist vůči všem jiným národům, vlastenectví – to je láska ke své vlasti.

Bradáč (SPO): Vlastenectví, hrdost, sebevědomí?
Foto: SPO
Popisek: Jaroslav Bradáč

Vlastenectví se kardinálně odlišuje od nacionalismu. Nacionalismus – to je nenávist vůči všem jiným národům, vlastenectví – to je láska ke své vlasti. Tato definice ruského vědce Lichačova je tak jednoduchá, až je takřka geniální. Ovšem řekl to Rus, a tak pozor! To se nemůže trpět! Zrovna tak se nesmí trpět nějakému hejtmanovi Haškovi, či poslanci Foldynovi jejich svobodné rozhodnutí uctít památku padlých vojáků, osvoboditelů z Rudé armády podle svého. Tak takhle si tu demokracii nepředstavujeme.

Typickou ukázkou reakce „lidskoprávního farizeje“, je odsuzující prohlášení europoslance Pospíšila v televizi. Je to, prý, jeho občanský postoj. Normálním občanům nevadí kolona motorek. Vadí jim teatrální, úmyslně propagační jízda kolon vojenských obrněnců cizí mocnosti. Proháněli se tu v Protektorátu a následně při Bratrské pomoci vojsk Varšavské smlouvy. Motorka nemá kanon ani kulomet. Ti, co neztratili pamět už nestojí o další dočasně umístěná „bratrská“ vojska . Tentokrát s hvězdami na modrém, místo na rudém podkladu. Nejde si nepřipomenout, v této souvislosti verš z písně „Demokracie“ Karla Kryla:

„Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli“

Protože to, co nám všem ti "lidskoprávní pravdoláskaři" ve skutečnosti dělají? To je cesta k policejnímu státu a režimu tvrdé ruky. Jejich bezbřehé násilnické chování, způsobilo a působí, že jsou represivní a ochranné složky státu nuceny přijímat čím dál sofistikovanější, tvrdší, a nekompromisní opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.