Budín (SZ): Otevřený dopis voličům k situaci na Praze 5

15.09.2015 17:26

Zdravím ZaPět, cítím potřebu vysvětlit kroky, které mě a následně i stranickou organizaci a většinu klubu vedly k odstoupení od stávající koaliční smlouvy a vyjednávání o nové koalice na půdorysu ANO2011, ODS, KDÚ-ČSL, Patrioti, SZ s podporou ČPS (ano i stranická organizace toto vše doporučila a já se tím cítím zavázán).

Budín (SZ): Otevřený dopis voličům k situaci na Praze 5
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5
reklama

Šel jsem do voleb s určitým programem a předsevzetími. Ano, udělal jsem chyby, také jsem se mnohému naučil. V tuto chvíli už OPRAVDU ŘÍKAM NE. Ne pochybným veřejným zakázkám, ne zpackané reorganizaci úřadu, ne plýtvání finančními rezervami Prahy 5, ne jití na ruku soukromým zájmům. Nemíním se nadále podílet na vládě Radka Klímy, který nekomunikuje a nemá vůli věci měnit. Bohužel se to týká i dalších členů rady za TOP09. Nemíním se ale vzdávat. Koaliční smlouva je vypovězená, proto budu hlasovat pro odvolání starosty a členů rady. Pokud však tento bod neprojde, případně rada nebude odvolána, tak budu v této radě nadále působit s mandátem a programem, který jsem dostal od občanů. Budu kontrolovat a veřejně vystupovat proti podezřelým a špatným usnesením rady, protože již nebudu součástí koalice. Budu v radě sám za sebe a za hlasy občanů.

Bohužel náš klub se v této věci rozdělil půl na půl. Minimálně 4 zástupci našeho klubu budeme podporovat tuto politiku. Chceme, aby už konečně začala radnice Prahy 5 a Praha 5 obecně fungovat. Budeme hlídat územní rozvoj, který se dlouhodobě snažil ovládat starosta Klíma, a to nikoliv ve veřejném zájmu. Vnímám váš mandát jako závazek, ale nemíním být v koalici za každou cenu. Bohužel politika TOP09 a ČSSD dlouhodobě vedla Prahu 5 k finančnímu kolapsu.

Dlouhodobě jsme v rámci koalice a rady upozorňovali na problémy a podezřelé záležitosti, které se nám nelíbili, a to v rámci jednání rady i neformálních i formálních jednáních koalice.

Bohužel k nápravě nedocházelo a osobně jsem nabyl dojmu, že ani v osobě starosty Radka Klímy a členů rady za TOP09 v budoucnu nedojde. Možná jsme měli dát ještě stávající koalici šanci. Nicméně osobně jsem opravdu nechtěl dávat šanci něčemu, co by dříve nebo později skončilo průšvihem, ztrácet čas.

Navíc naše jednání začala až na základě neformálních schůzek TOP09, respektive starosty a radního Richtera s cílem v průběhu několika měsíců změnit koaliční půdorys, respektive dostat z koalice SZ. Až v té době jsme začali dojednávat koalici na novém půdorysu.

Politické TZ na webu Prahy 5 o soudržnosti koalice ve chvíli, kdy jsme vypověděli koaliční smlouvu, zrušené zasedání ZMČ Praha 5 vnímám jen za potvrzení správnosti tohoto rozhodnutí.

Uvědomuji si, že žádná koalice není optimální, uvědomuji s, že renomé ODS, případně pana Herolda a pro některé i pana Lachnita může vzbuzovat pochybnosti. Ale věřte mi, že praktiky pana Klímy a spol. Prahu 5 přivedly na divoký východ – nelegální nahrávky, výhružky, nepravdivé informace v médiích, nátlak na úředníky aj. – a to zavedením mafiánských praktik.

Vnímám rizika změny koalice, ale považuji raději věci změnit s možností nedosažení cíle, než-li pokračovat ve vládě TOP09, která uvedla úřad a fungování Prahy 5 v chaos a do 90-tých let. Novou koalicí opravdu nemá Praha 5 o co přijít. Situace je opravdu špatná (důvody naleznete v této příloze: ODCHOD Z KOALICE – Důvody).

Pokud uznáte za vhodné budu rád za jakoukoliv podporu od o.s., případně ZaPět, minimálně účastí na zasedání ZMČ tento pátek od 13:00. V tuto chvíli se opravdu jedná o budoucnost Prahy 5 a finanční kolaps za 2-3 roky, kdy bude tímto tempem projezena i rezerva.

Budu nadále bojovat, to mi věřte!

PS. Níže je 4. bod ze zápisu členské schůze ZO o aktuální situaci v koalici

4. Aktuální situace v koalici

Úvodní slovo: Petr Hnyk a Lukáš Budín, pověření vyjednávači zastupitelským klubem. Otevřena diskuze.

Návrhy usnesení:

ZO doporučuje pokračovat ve vyjednávání na zlepšení současné koalice

NESCHVÁLENO 1:9:4

ZO doporučuje zastupitelskému klubu vypovědět současnou koaliční smlouvu

SCHVÁLENO 10:0:4

ZO doporučuje zastupitelskému klubu uzavřít koalici SZ, KDU-ČSL, ANO, ODS a PAT

SCHVÁLENO 11:0:3

ZO doporučuje zastupitelskému klubu uzavřít koalici SZ, KDU-ČSL, ANO, ODS a PAT dle

neveřejné přílohy včetně personálního obsazení

SCHVÁLENO 8:2:4

ZO doporučuje zastupitelskému klubu vypovědět současnou koaliční smlouvu a vyjednat novou

koalici při zachování spolupráce SZ, ČSSD, KDU-ČSL a ANO

NESCHVÁLENO 4:6:4

ZO schvaluje nominace Lukáše Budína na starostu

SCHVÁLENO 14:0:0

ZO schvaluje nominaci Petra Hnyka na člena Rady MČ

SCHVÁLENO 11:0:2

ZO schvaluje nominaci Tatianu Konrádovou na členku RMČ.

SCHVÁLENO 8:0:5

ZO doporučuje podmiňovat uzavření jakékoliv nové koalice zachování školské sítě na Praze

5 ve stavu k 1. 9. 2015

SCHVÁLENO 14:0:0

ZO doporučuje vyslyšet programové priority všech zastupitelů v nové koaliční smlouvě

SCHVÁLENO 9:1:4

ZO vyzývá Lukáše Budína, aby ukončil spolupráci s Janem Skalickým

NESCHVÁLENO 6:3:5

Lukáš Budín, místostarosta Prahy 5

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TO 09): Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

19:11 Niedermayer (TO 09): Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

Komentář na facebookovém profilu k přístupu ministryně financí k řešení následků epidemie koronaviru…