Bureš (ODS): Zásobníky jsou plynem naplněny už z osmdesáti procent

02.08.2022 16:11 | Tisková zpráva
autor: PV

Česká republika má zásobníky plynu naplněné už přes osmdesát procent. Jejich plnění v posledních týdnech probíhá velmi intenzivně a nejrychleji v celé Evropě. Podle poslance Jana Bureše ale dlouhodobě nejde jen o cenu plynu, ale také o oblast bezpečnosti. Oceňuje proto probíhající rozhovory s Polskem.

Bureš (ODS): Zásobníky jsou plynem naplněny už z osmdesáti procent
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Bureš (SPOLU)

„Osmdesát procent naplněnosti zásobníků pokrývá asi šestatřicet procent tuzemské spotřeby. Oceňuji proto další rozhovory s Polskem, které ale bohužel už nedoplní spolupráce s Norskem, kde už je plyn vykoupen jinými evropskými zeměmi,“ říká Jan Bureš, poslanec a člen rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.

Poslanec Jan Bureš zároveň oceňuje energetický tarif: „ČEZ nyní prodává většinu produkce obchodníkům na tuzemském trhu, na burzu jde menší část. Energetický tarif má výhodu, že je fixní a jednoduchý. Pomáhá těm nejpotřebnějším. Musíme se snažit o cílenou pomoc. Je to v podstatě stejné jako sleva na poplatníka v daňovém přiznání. Na tento tarif se vyčlenilo 27 miliard korun. Plus minus ve stejné výši jsou tam i poplatky za podporované zdroje energie. Dalších deset miliard půjde do teplárenství.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.