ČSSD: Lidé nesmějí platit za neschopnost magistrátu

23.01.2021 16:27 | Zprávy
autor: PV

Vedení Prahy není schopné řešit krizi bydlení v hlavním městě. Vrcholem neschopnosti je zrušení plánu na výstavbu stovek městských bytů v budově bývalého hotelu Opatov.

ČSSD: Lidé nesmějí platit za neschopnost magistrátu
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Současně magistrát zdražuje nájemné ve stávajících městských bytech, některým nájemníkům až dvojnásobně. Podle sociálních demokratů jde o asociální politiku, zejména v době pandemie.

„Praha je bohaté, ale také drahé město. Zdražovat takhle svým vlastním zaměstnancům, kteří pracují za tabulkové platy, život, je zejména v současné těžké době naprosto asociální. A to chtěli zdražit i MHD, čemuž se sociální demokracii naštěstí povedlo zabránit. Mnohem víc peněz, než které vedení magistrátu takto vytahá z kapes lidí, vyhází za nejrůznější zbytečnosti,“ řekl ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Demetrashvili (Piráti): Účelové a zbabělé čistky

8:14 Demetrashvili (Piráti): Účelové a zbabělé čistky

Piráti upozornili na vážné problémy spojené s aktuálními kroky vlády Andreje Babiše.