ČSSD: Odchod výjimečného člověka. Sociální demokraté vzpomínají na Zdeňka Jičínského

15.04.2020 7:35

Ve věku 91 let zemřel ve čtvrtek 9. dubna profesor ústavního práva, jeden z architektů české ústavy, signatář Charty 77 a dlouholetý poslanec ČSSD Zdeněk Jičínský. Šlo přitom o respektovanou osobnost, která hned několikrát kandidovala za Vysočinu v parlamentních volbách.

ČSSD: Odchod výjimečného člověka. Sociální demokraté vzpomínají na Zdeňka Jičínského
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

„Zdeněk Jičínský byl jednou z hlavních postav porevoluční sociální demokracie v naší zemi a také jedním z největších odborníků na českou ústavu. Bude nám moc chybět,“ reagoval na smutnou zprávu předseda sociálních demokratů a ministr vnitra Jan Hamáček.

S úctou a velkou pokorou bude na Zdeňka Jičínského vzpomínat místopředseda Senátu Milan Štěch, podle kterého to byla osobnost odborného zázemí, fundovaný právník zejména znalec ústavního práva. „Byl především levicový politik, a tím pádem mi byl blízký. V minulosti prokázal dost velkou statečnost a byl řadou lidí, kteří měli na některé záležitosti jiné názory než on, respektován. A to i pro jeho charakterové vlastnosti,” uvedl Milan Štěch.

Smutek neskrývají ani další sociální demokraté na Vysočině. „Po odchodu každého člověka zůstane prázdné místo, které se jen obtížně zaceluje. V osobě Zdeňka Jičínského nás na Vysočině opustila všestranná osobnost, která nás několikrát zastupovala v nejvyšších zákonodárných sborech, a která nám všem bude velice chybět,“ poznamenal krajský předseda ČSSD na Vysočině Petr Krčál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Baxa: Lockdown se blíží

13:47 Primátor Baxa: Lockdown se blíží

Komentář na facebookovém profilu k blížícímu se tvrdšímu režimu uzávěry společnosti kvůli obraně pro…