Podle ostravského vedení by měl být připravovaný sjezd také více demokratický a neměl by upřednostňovat dosavadní členy vedení oproti zástupcům z regionů, jak je navrženo.
„ČSSD přišla o více než polovinu voličů oproti roku 2013, přesně o 648 482 hlasů a ztratila tak 35 poslaneckých mandátů. Přesto stále nedochází k dostatečné sebereflexi ze strany našich čelních představitelů. Volbu nových členů Grémia nepovažujeme za dostatečný krok k potřebné přeměně strany, měli bychom si zvolit celé nové vedení, a to za účasti většího počtu členů z regionů, než se aktuálně plánuje,“ uvedla Jana Vajdíková, předsedkyně Okresního výkonného výboru (OVV) ČSSD Ostrava.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV