ČSSD: Poslanci podpořili financování sportu dětí a mládeže

16. 3. 2016 12:51

Sněmovní Rozpočtový výbor dnes schválil v rámci projednávání vládního návrhu zákona o dani z hazardních her pozměňovací návrh Jana Hamáčka, který umožňuje využít část odvodu na přímou podporu sportovních aktivit dětí a mládeže.

ČSSD: Poslanci podpořili financování sportu dětí a mládeže
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Rozpočtový výbor v usnesení doporučil Poslanecké sněmovně, aby přijala tento pozměňovací návrh při závěrečném hlasování o zákoně ve třetím čtení.

Návrh Jana Hamáčka předpokládá zachování současného modelu slevy na dílčím odvodu i v novém zákonu o dani z hazardních her, kde se však bude jednat o slevu na dílčí dani. Účel prostředků, na které se uplatní sleva, zůstává stejný, a to podpora sportu. „Oproti současnému stavu však můj návrh upřesňuje vynakládání prostředků, které mají být výhradně použity na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže. Navrhuji, aby subjekt, který získá finanční podporu, byl určen ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy,“ vysvětlil svůj návrh Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny.

Poslanci Rozpočtového výboru za ČSSD návrh Jana Hamáčka jednomyslně podpořili. Návrh byl schválen, přestože poslanci za ANO 2011 pro něj nehlasovali. „Sportovní aktivity nejmladší generace jsou pro nás prioritou, jedná se o nejlepší investici do zdraví našich dětí. Výhodou financování sportu ze slevy na dílčím odvodu je skutečnost, že je nezávislé na aktuálních politických rozhodnutích. Prostředky jsou tak nejkratším možným způsobem směrovány přímo do sportu a nedochází k jejich administrativně náročnějšímu přerozdělování ze státního rozpočtu,“ dodal Václav Votava, předseda Rozpočtového výboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staněk (ODS): Konec Airbnb v ČR?

20:20 Staněk (ODS): Konec Airbnb v ČR?

Vláda ČR a poslanec Jakub Michálek předložili návrhy změny zákonů, kterými se mění dosavadní právní …