ČSSD: Stojíme na straně odborů

11.08.2018 17:07

Stojíme na straně odborů a ve vládě se postavíme za plošný růst platů ve veřejné sféře o deset procent

ČSSD: Stojíme na straně odborů
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

„Ministerstvo financí představilo materiál, ve kterém počítá s růstem objemu platů o 6 procent, nicméně 2 procenta jsou určena na růst tarifů. Odbory požadují, aby růst tarifů byl razantnější. My tomu rozumíme, protože jedině tak můžeme zajistit, že peníze se opravdu dostanou až k zaměstnancům. Do jednání na vládní úrovni půjdeme s tím, abychom se maximálně přiblížili požadavku odborů,“ prohlásil předseda ČSSD Jan Hamáček.

Na platech veřejných zaměstnanců se dlouhodobě šetřilo. To tvrdě dopadlo zejména na zaměstnance z nejnižších platových tříd. Na mnoha místech se nedaří udržet kvalifikované odborníky. Podle Jany Maláčové, ministryně práce a sociálních věcí, jsou podhodnocení například zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení. „Vlivem velmi vysokého pracovního náporu, vlivem špatných pracovních podmínek dnes vykazujeme třicetiprocentní fluktuaci,“ okomentovala současnou situaci na ČSSZ Maláčová.

Předseda ČMKOS Josef Středula schůzku ocenil a řekl, že došlo k vysvětlení řady otázek. „Jsem rád, že jsme se shodli na tom, že hranice je daleko více než to, co dosud říkalo ministerstvo financí. Musím poděkovat ČSSD jako jedné z koaličních stran, že říká jednoznačně, že se spíš blíží ve svých návrzích k názoru odborů,“ uvedl předseda ČMKOS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

22:41 Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den z…