ČSSD: Zvyšujeme ochranu poctivých vinařů i spotřebitelů

21.10.2016 15:28 | Zprávy
autor: PV

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, která má omezit pančování zejména sudového vína, které se stalo jedním z nejvíce falšovaných zemědělských produktů. Podle nové právní úpravy bude zavedena registrace prodejců a jejich přímá odpovědnost za kvalitu a parametry výrobku, který uvádějí na trh.

ČSSD: Zvyšujeme ochranu poctivých vinařů i spotřebitelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD

„Zpřísnění podmínek pro dovoz a prodej sudového vína má za cíl ochránit poctivé vinaře, které poškozuje černý trh a falšování vína,“ řekl Jiří Petrů, místopředseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny.

Zákon jasně definuje, co je pančování vína a zvyšuje sankce za porušení výrobního postupu. Zatímco dnes mohou kontrolní orgány uložit pokutu do 5 milionů, maximální hranice se zvyšuje na 50 milionů korun. Vysoká hranice pokuty by měla účinněji plnit svou represivní i preventivní funkci. „Tím samozřejmě zvyšujeme ochranu spotřebitelů, chceme, aby se prodávala kvalitní vína, ne patoky,“ doplnil Ladislav Velebný, místopředseda sněmovního Zemědělského výboru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Prý jste pro školné

Je to pravda? Proč? A to by se podle vás mělo platit jen na VŠ nebo na všech stupních?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Žaloba od Seznam Zpráv na mou osobu

13:12 Rajchl (PRO): Žaloba od Seznam Zpráv na mou osobu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k žalobě, kterou proti poslanci Rajchlovi podaly Sezn…