ČSSD má programové priority pro nadcházející sněmovní volby

19.06.2021 9:20

Programové priority pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny byly schváleny na dnešním zasedání Předsednictva ČSSD. Sociální demokracie vnímá nadcházející volby jako zápas o to, kdo zaplatí náklady spojené s dopady pandemii COVID-19.

ČSSD má programové priority pro nadcházející sněmovní volby
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Strana jde do voleb s jasným poselstvím, že není možné, aby všechny náklady padly na běžné zaměstnance, lidi s průměrnými či nižšími příjmy, rodinami s dětmi nebo důchodce.

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

5%
88%
hlasovalo: 13336 lidí

Volební program ČSSD je tak programem pro lidi, kteří pracují, poctivě platí daně, vychovávají děti a starají se o okolí, ve kterém žijí. ČSSD chce, aby se Česká republika po COVIDU stala silnější a spravedlivější společností.

ČSSD jako první strana jasně řekla, jak má vypadat Česká republika po pandemii koronaviru. „Již 1. dubna jsme představili naši vizi s názvem Víme, co po covidu. V žádném případě nedopustíme, aby náklady na boj s covidem a následné snižování státního dluhu odnesla střední třída. Jsme jediná parlamentní strana, která otevřeně hovoří o tom, že náklady covidu bude muset někdo zaplatit. A že ten někdo podle nás nemůže být zase a jen střední třída,“ říká předseda strany Jan Hamáček (ČSSD). A právě program sociální demokracie s názvem „Spravedlivá země, bezpečná budoucnost“ je cestou, jak posílit sociální jistoty a ekonomické postavení skupin obyvatel, na které pandemie dopadla nejsilněji nebo které se ukázaly v průběhu pandemie, že jsou skutečně těmi nejohroženějšími.

Pandemie koronaviru ukázala, jak silný a efektivní stát, který lidem umí pomoci a umí ochránit potřebné, je v moderním, globalizovaném světě důležitý. Zdravotnická krize zároveň odhalila řadu slabin státu a jeho sociálního systému, na které se musíme v budoucnu zaměřit, aby se Česká republika stala odolnější a spravedlivěji fungující společností. Programové priority na tuto zkušenost v mnohém bezprostředně reagují a přinášejí konkrétní návrhy řešení.

Sociální demokracie chce stát, který umí pomoci lidem v nouzi, poskytuje kvalitní veřejné služby, jako je špičkové veřejné zdravotnictví nebo bezplatné školství, a dokáže zajistit důstojný život seniorům, kteří celý život pracovali. „Zabráníme zvyšování věku odchodu do důchodu nad 65 let. Zároveň zachováme stávající průběžný systém financování důchodů. Musí platit, že ten, kdo celý život poctivě pracuje, také bude mít spravedlivý důchod, který mu zajistí důstojný život,“ vysvětluje místopředsedkyně strany a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a pokračuje: „Program sociální demokracie dává odpovědi, jak zajistit daňové příjmy takovým způsobem, aby se na veřejných službách podíleli skutečně adekvátně všichni, nikoli jen zaměstnanci.“

ČSSD představí bližší podrobnosti ke svým programovým prioritám pro letošní parlamentní volby na tiskové konferenci v úterý 22. června od 11:00 v Lidovém domě.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…