ČSSD představila návrhy úprav stanov

07.02.2015 20:49

Poslední zasedání ÚVV ČSSD před březnovým sjezdem pokračování v diskusi o návrhu PG ČSSD na změnu stanov se dnes uskutečnilo v pražském Kongresovém centru.

ČSSD představila návrhy úprav stanov
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Nejdůležitější bod představovala tzv. dovolba delegátů a delegátek na sjezd z řad Mladých sociálních demokratů (MSD) a Sociálně demokratických žen (SDŽ). Členové ÚVV získali ale také další důležité informace – mimo jiné právě k organizaci sjezdu.

Členové ÚVV ČSSD zvolili na sjezd do pozice delegátů 13 Mladých sociálních demokratů a 22 ženských delegátek. Strana tak dostála pravidlům stanov, podle kterých má být na sjezdu strany zastoupeno nejméně 25 % žen a 10 % mladých do 30 let. Kromě voleb mělo jednání na programu také záležitosti spojené s organizací samotného sjezdu. 

„Přípravy na březnový sjezd jsou v plném proudu. Velmi vítám, že na něm bude výrazně posílen počet delegátů navržených okresními organizacemi. Na 38. Sjezd ČSSD dorazí 752 delegátů a delegátek s hlasem rozhodujícím. Sjezdu před dvěma lety v Ostravě se jich pro srovnání účastnilo s  hlasem 642,“ řekl předseda strany Bohuslav Sobotka.

Na jednání ÚVV přednesl M. Starec návrh PG na změnu stanov. Diskuse k návrhu bude pokračovat na příštím jednání Předsednictva ČSSD s tím, že návrh bude schvalován na sjezdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Vláda ohrožuje samy základy fungování naší země

13:41 Výborný (KDU-ČSL): Vláda ohrožuje samy základy fungování naší země

Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozící…