ČSSD zvolila online nové vedení, předsedou se stal Michal Šmarda

11.12.2021 10:54 | Tisková zpráva

Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda se stal novým předsedou ČSSD.

ČSSD zvolila online nové vedení, předsedou se stal Michal Šmarda
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Statutárním místopředsedou byl zvolen Igor Bruzl z Bohumína. Místopředsedy delegáti zvolili Danielu Ostrou, Robina Šína, Martina Netolického, Tomáše Petříčka a Břetislava Štefana, předsedou Ústřední kontrolní komise ČSSD se stal Radek Scherfer. 43. sjezd strany vzhledem k epidemické situaci proběhl v pátek 10. prosince 2021, stejně jako tomu bylo u minulého sjezdu, kompletně online, již podruhé v historii si tak sociální demokracie zvolila vedení elektronicky.

Michal Šmarda se stal předsedou strany v prvním kole se ziskem 130 hlasů od 233 delegátů. Porazil zbylé dva protikandidáty, a to ministryni práce a sociálních věcí v demisi Janu Maláčovou se 62 hlasy a Miroslava Krejčíka s 41 hlasy. „Děkuji za šanci a příležitost pomoci sociální demokracii. Volbu předsedy přijímám s velkou pokorou. Chci se zastávat všech lidí, kteří nyní nemají v parlamentu zastání, protože tito lidé kvůli nastávající nejen hospodářské krizi budou potřebovat fungující sociální demokracii. Chci pro to využít všech lidí v ČSSD, máme k dispozici řadu významných osobností, které nám mohou být nápomocni a navíc ČSSD je silná jedině, když je jednotná,“ uvedl předseda Šmarda ve svém proslovu po zvolení.

Statutárním místopředsedou se stal Igor Bruzl, který dostal podporu 150 delegátů. „Chtěl by za své zvolení poděkovat a beru to jako obrovský závazek,“ okomentoval své zvolení Igor Bruzl.

Obměněn byl také post předsedy ÚKK ČSSD. Kandidaturu vznesli Josef Miláček, Radek Scherfer a Roman Váňa, který kandidaturu obhajoval. Předsedou ÚKK se stal Radek Scherfer se 118 hlasy od delegátů sjezdu.

Za místopředsedy byli zvoleni Daniela Ostrá se 152 hlasy, Robin Šín se 140 hlasy, Martin Netolický se 138 hlasy, Tomáš Petříček se 135 hlasy a Břetislav Štefan se 127 hlasy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plamínková (STAN): Máme zásobník projektů, podporujících obnovu i tvorbu zelených prostranství a vodních ploch

9:15 Plamínková (STAN): Máme zásobník projektů, podporujících obnovu i tvorbu zelených prostranství a vodních ploch

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partners…