Cabicar (TOP 09): Kraj vyhradil na stipendia téměř sedm milionů korun

07.09.2018 12:54

Vedení Královéhradeckého kraje hledá způsob, jak zajistit dostatek nelékařského zdravotnického personálu ve svých nemocnicích.

Cabicar (TOP 09): Kraj vyhradil na stipendia téměř sedm milionů korun
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

Kraj je připravený finančně podpořit nadační fondy pro studenty a studentky škol v oborech všeobecná sestra, dětská sestra a praktická sestra. Ti během studia získají finanční podporu výměnou za příslib, že po ukončení studia nastoupí do příslušné oblastní nemocnice.

Města, ve kterých sídlí krajské nemocnice, postupně zřizují vlastní nadační fondy, které budou vypisovat stipendijní programy zaměřené na nelékařský zdravotnický personál. Stipendium je určeno na úhradu nákladů vzniklých ve spojitosti se studiem na příslušné škole a jejím absolvování. Peníze na stipendia poskytne nadačním fondům krajská pokladna.

„Pro realizaci stipendijních programů je v kapitole odvětví zdravotnictví rozpočtu Královéhradeckého kraje pro rok 2018 alokováno téměř sedm milionů korun, přičemž je předpoklad, že tato částka bude rozdělena mezi nově vznikající nadační fondy a Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Student, který získá stipendium, nastoupí po ukončení studií do oblastní nemocnice, kde sídlí příslušný nadační fond. Žadatelem o stipendium ve školním/akademickém roce 2018–2019 musí být student absolventského ročníku vzdělávacího nebo studijního programu určeného k získání způsobilosti zdravotnického pracovníka k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu po získání odborné způsobilosti.

Pro potřeby nově zřizovaných nadačních fondů připravil odbor zdravotnictví vzorovou variantu stipendijního programu, a to včetně smluvní dokumentace.

„Konečná podoba stipendijních programů bude ponechaná na uvážení správních rad příslušných nadačních fondů, zda se nechají inspirovat zaslaným vzorem, anebo zda si vytvoří vlastní stipendijní program. Budeme intenzivně jednat s vedením jednotlivých měst, kde naše nemocnice sídlí, aby nadační fondy založila co nejdříve,“ dodává náměstek Cabicar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Cílem projektu bylo nalákat mladé, ekonomicky aktivní lidi do Pardubic

18:20 Rychtecký (ČSSD): Cílem projektu bylo nalákat mladé, ekonomicky aktivní lidi do Pardubic

Budoucí obyvatelé startovacích bytů se budou moci brzy nastěhovat.