Cabicar (TOP 09): Nemocnice Královéhradeckého kraje zahájily jednání s odbory o mzdách v roce 2020

6. 9. 2019 16:47

Vedení krajského zdravotnictví vyzvalo zástupce odborových organizací jednotlivých nemocnic zřizovaných Královéhradeckým krajem zahájit jednání o mzdových podmínkách na příští rok.

Cabicar (TOP 09): Nemocnice Královéhradeckého kraje zahájily jednání s odbory o mzdách v roce 2020
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„Jakkoliv vnímáme kvalitní práci našich zaměstnanců, jednání jsme zahájili v situaci, kdy za účelem modernizace našich nemocnic vkládáme do zdravotnictví obrovské investice. Aktuálně také dochází k prudkému nárůstu cen energií a je zde také předpoklad, že se objem finančních prostředků z rozpočtu Královéhradeckého kraje formou závazku veřejné služby bude postupně snižovat.“ Popsal v úvodu jednání aktuální situaci v krajském zdravotnictví náměstek hejtmana Aleš Cabicar. 

Zástupci odborových organizací poukázali na nepoměr mezd mezi státními a nestátními zdravotnickými zařízeními a vyjádřili požadavek na navýšení mezd o 10%, dále navýšení tarifní části mzdy oproti pohyblivé složce mzdy, případně posílení v oblasti bonusů a zaměstnaneckých benefitů.

„Vaše požadavky na přiblížení se platovým podmínkám ve státním zdravotnictví jsou pochopitelné.  Nejdříve ale potřebujeme docílit srovnatelných úhrad od zdravotních pojišťoven a následně se můžeme přibližovat ve mzdových podmínkách.“  Reagoval Marian Tomášik, předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a dodal, že aktuálně také ještě není známá úhradová vyhláška na příští rok a zatím tedy není jasné, s jakými financemi mohou nemocnice počítat. K tomuto názoru se připojili ředitelé všech nemocnic s tím, že se budou zaměstnancům snažit vyjít vstříc v maximální možné míře. Jednání tak budou pokračovat během podzimu. 

„Všem jsem stanovil cíl - domluvit se do konce listopadu tohoto roku tak, aby naši zdravotníci mohli pracovat v klidu a se znalostí svých mzdových podmínek hned od 1. 1. 2020 a mohli se tak plně věnovat našim pacientům.“ Shrnul závěr jednání Aleš Cabicar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vachatová (Trikolóra): Demagog.cz – neziskovka, která nám bude určovat, co na Facebooku nemáme vidět

6:34 Vachatová (Trikolóra): Demagog.cz – neziskovka, která nám bude určovat, co na Facebooku nemáme vidět

Tým studentů a čerstvých absolventů vysokých škol bude nově rozhodovat o tom, co máte na Facebooku č…