Cabicar (TOP 09): O peníze na platy sester požádáme v polovině srpna

01.08.2017 13:59

Kvůli penězům na navýšení platů sester a dalšího zdravotnického personálu ve směnném provozu o dva tisíce korun se kraj obrátí na Ministerstvo zdravotnictví v polovině srpna. Následující postup schválili radní. Sestry a další personál v krajských nemocnicích se však bát nemusí. Nemocnice krajského zdravotnického holdingu vyplácí navýšení už od 1. července 2017.

Cabicar (TOP 09): O peníze na platy sester požádáme v polovině srpna
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Rada kraje odsouhlasila podání žádosti do dotačního programu ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu vyhlášeném Ministerstvem zdravotnictví. Především pak ale přijala usnesení o formě, jakou se budou finanční prostředky jednotlivým poskytovatelům zdravotních služeb vyplácet. Půjdeme cestou individuálních dotací, jak k tomu přistupuje většina krajů,“ informoval náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar. Žádost bude podle něj v polovině srpna 2017. Do té doby je potřeba shromáždit všechny údaje tak, aby bylo jasné, o kolik peněz bude kraj ministerstvo žádat.

„V podstatě ode dneška probíhá oslovení potenciálních příjemců, tedy poskytovatelů zdravotních služeb se sídlem na území Královéhradeckého kraje s informací o možnosti požádat Královéhradecký kraj o individuální dotaci. Z došlých žádostí podá kraj do dotačního programu jednu sumarizační žádost o finanční prostředky ze státního rozpočtu,“ řekl náměstek Cabicar.

Na území Královéhradeckého kraje poskytuje zdravotní služby celkem 15 subjektů, z nichž čtyři jsou součástí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a čtyři jsou příspěvkové organizace zřízené Královéhradeckým krajem. „Těchto osm subjektů se tak do dotačního programu zapojí zcela jistě. U zbylých sedmi bude záviset na rozhodnutí vedení těchto organizací,“ uvedl Aleš Cabicar.

Jen v krajských nemocnicích se navýšení platu týká asi 800 zdravotních sester a dalšího nelékařského personálu. „Ovšem jak jsme deklarovali už začátkem července, zdravotnická zařízení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje učinila všechny kroky k vyplacení příplatku již v srpnové výplatě. Do doby uvolnění finančních prostředků z Ministerstva zdravotnictví se budou nemocnice snažit hradit navýšení platů z vlastních rezerv, případně budou čerpat revolvingové úvěry. Peníze se jim pak zpětně proplatí,“ doplnil náměstek hejtmana Cabicar.

Seznam oslovovaných poskytovatelů zdravotnické péče:
Oblastní charita Červený Kostelec
Lázně Bělohrad a. s.
Lázně 1897 a.s.
Městská nemocnice Hořice
Městská nemocnice a. s. ve Dvoře Králové n. L.
Oblastní nemocnice Jičín a. s.
Oblastní nemocnice Trutnov a. s.
Oblastní nemocnice Náchod a. s. (včetně Nemocnice Rychnov nad Kněžnou)
První privátní chirurgické centrum, s. r. o. v Hradci Králové
Rehamedica Žacléř, a.s.
Státní léčebné lázně Janské Lázně, s. p.
Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Hradci Králové
Léčebna dlouhodobě nemocných v Opočně
Protialkoholní záchytná stanice KHK
Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

22:24 Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

Pro každého starostu a vedení obce je velkou vzpruhou, když je jméno jejich obce či města představen…