Cabicar (TOP 09): Rekonstrukce trutnovské nemocnice počítá s internou, neurologií a rehabilitací

15. 4. 2018 17:39

Krajská rada schválila zakázku na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce pavilonu interny Oblastní nemocnice Trutnov. Projekt, na který kraj vyčlenil 9,5 milionu korun, čítá rekonstrukci oddělení interny, neurologie a rehabilitace.

Cabicar (TOP 09): Rekonstrukce trutnovské nemocnice počítá s internou, neurologií a rehabilitací
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„V pavilonu interny trutnovské nemocnice se nachází oddělení neurologie, jehož součástí je iktové centrum umožňující časnou diagnózu pro pacienty s mozkovou příhodou. Toto centrum slouží pro oblast s více jak 160 tisíci obyvateli. I to je důvod modernizace celého objektu,“ zdůvodnil důležitost rekonstrukce náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Stavební práce v objektu budou čítat úpravy prostor rehabilitace, interny a neurologie. Kraj hodlá rekonstruovat cvičební místnosti, šatny a sociální zařízení včetně prostorů pro personál interny či jednotky intenzivní péče. Stavební úpravy se dotknou většiny z šesti nadzemních podlaží.

Na celou investiční akci kraj vyčlenil 9,5 milionu korun z Fondu rozvoje a reprodukce, přičemž nyní krajská rada odsouhlasila vypracování projektové dokumentace.

Oblastní nemocnice Trutnov ročně hospitalizuje zhruba 13 tisíc pacientů a provádí více jak čtyři tisíce operací. Nemocnice disponuje 300 akutními lůžky a zaměstnává 620 zaměstnanců, z toho 91 lékařů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Kolář: Oni tihle hrdinové od klávesnice často nemyslí vůbec

11:03 Starosta Kolář: Oni tihle hrdinové od klávesnice často nemyslí vůbec

Komentář na facebookovém profilu k diskusím na internetu.