Cabicar (TOP 09): Tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, jsou garantem zvládnutí tohoto nelehkého období

24. 10. 2020 12:12

Spojenci pro Královéhradecký kraj podepsali koaliční smlouvu.

Cabicar (TOP 09): Tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, jsou garantem zvládnutí tohoto nelehkého období
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

Podpisem koaliční smlouvy se Spojenci pro Královéhradecký kraj (TOP 09, HDK, LES) v pondělí zavázali podílet se na fungování kraje. Krajskou vládu tvoří společně s koalicí ODS, STAN a Východočechů, Českou pirátskou stranou a Koalicí pro Královéhradecký kraj. Hejtmanem se stane Martin Červíček (ODS) a Spojence pro Královéhradecký kraj bude v Radě Královéhradeckého kraje zastupovat Zdeněk Fink (HDK).

„Snahou Spojenců pro Královéhradecký kraj bylo vytvořit středopravé uskupení, které převezme zodpovědnost za řízení našeho kraje na následné čtyřleté období. Vzhledem k eskalující epidemiologické situaci, které se bohužel nevyhnul ani náš kraj, a vzhledem k faktu, že nelze s určitostí definovat čas přechodu do standardního žití a zejména ke skutečnosti, že hospodářské, respektive rozpočtové, negativní dopady jsou a budou neoddiskutovatelné, je tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, garantem zvládnutí tohoto nelehkého období," komentuje krajský předseda TOP 09 Aleš Cabicar (TOP 09), který dosud zastává post náměstka hejtmana pro zdravotnictví.

Radním pro zdravotnictví se stane lékař a bývalý primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink (HDK) a Spojenci pro Královéhradecký kraj obsadí i post předsedy Výboru pro cestovní ruch a mezinárodní spolupráci.

„Jsem přesvědčená, že tato koalice dává smysl a zejména v obtížné postcovidové době, která nás čeká, dokáže táhnout za jeden provaz a zodpovědně řídit náš kraj," říká prorektorka Univerzity Hradec Králové pro strategii a rozvoj Pavlína Springerová (HDK).

„Naše společnost potřebuje především uklidnění a stabilitu. Věřím, že se to naší koalici povede," doplňuje ředitel MAS Království - Jestřebí hory, o. p. s. Jan Balcar (LES).

Zvolenými zastupiteli Spojenců pro Královéhradecký kraj jsou lékař Zdeněk Fink (HDK), senátor za Rychnov nad Kněžnou a ředitel ZŠ a MŠ Trivium Plus v Dobřanech Jan Grulich (TOP 09), senátor za Hradec Králové a právník Jan Holásek (BEZ PP) a prorektorka Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová (HDK).

Ustavující Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje se uskuteční v pondělí 2. listopadu 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Pandemie s sebou přinesla nejrychlejší tempo zdražování za poslední roky

17:46 Ministryně Maláčová: Pandemie s sebou přinesla nejrychlejší tempo zdražování za poslední roky

Jak bude ČSSZ vyplácet jednorázový příspěvek 5000 Kč důchodcům