Čermák (Piráti): Hračky v rukách ANO, ODS a Karlovaráků

26.07.2019 10:10

Vedení Karlových Varů je stále přesvědčeno, že ta správná stranická knížka je nejlepším předpokladem pro řízení městské firmy. To přináší nejistotu, časté změny a chybějící plány. I v roce 2019 platí, že městské firmy jsou hračky v rukách politiků.

Čermák (Piráti): Hračky v rukách ANO, ODS a Karlovaráků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Nejnovější karlovarská kauza, která se týká předsedy představenstva Alžbětiných lázní Václava Benedikta, nám tento problém obnažuje ve své celé podstatě. Ani nová koalice neřeší problém systematicky a pokračuje ve vyjetých kolejích, kdy většina městských firem vykazuje napojení na spřátelené koaliční kruhy.

Bohužel, tato praxe silně zakořenila s minulou radnicí, kdy až naprosto katastrofální situace v KV Areně vedla k opravdu otevřenému výběrovému řízení a hala dostala kompetentní vedení. Některé další městské společnosti, zejména KV City Centrum, takové štěstí neměly.

Předseda zastupitelského klubu Pirátů Jindřich Čermák komentuje: „Tragédie některých městských firem v Karlových Varech spočívá v tom, že místo je přiděleno na základě politického klíče, bez vize, bez plánu, v podstatě každému, kdo jde kolem. Transparentní výběrové řízení, které by mělo být standardem, je v tomto případě sprosté slovo. Falešný je rovněž pocit šetření penězi, který je občas vedením prezentován. Pokud chceme, aby městská firma byla úspěšná, nelze ji řídit jako vedlejšák k politické činnosti. Zkrátka platí, nejsme tak bohatí, abychom platili levné politiky.“

Situaci kolem předsedy představenstva Alžbětiných lázní vnímáme se smíšenými pocity. Určitě měl svou situaci přednést zastupitelstvu otevřeně a ihned po jmenování do funkce. Vedení města mělo také jasně stanovit priority a na ty svázat odměnu, která má být odpovídající náročnosti. Navýšení po devíti měsících spíš ukazuje na bezradnost. Nutno ovšem uznat zápal Václava Benedikta  a snahu o zachování posledního městského lázeňského provozu v Alžbětiných lázních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Držíme slovo, žádné započaté investice nebudeme omezovat

16:53 Hejtman Netolický: Držíme slovo, žádné započaté investice nebudeme omezovat

Největší stavbou letošního roku, kterou Pardubický kraj zahájil, je jednoznačně vybudování nového ce…