Čermák (Piráti): Vždyť to jede jinak

03.02.2020 9:17 | Zprávy
autor: PV

Největší změnu v karlovarské hromadné dopravě za posledních více než dvacet let doprovází trapné ticho ze všech směrů. I když k „optimalizaci“ (rozumějme škrtům) dojde již za necelý měsíc, informační kampaň ze strany města nebo dopravního podniku je nulová. Jako tradičně, diskuse ke změnám byla veřejnosti zcela uzavřena.

Čermák (Piráti): Vždyť to jede jinak
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Vedení města, a v návaznosti dopravní podnik, se rozhodli pro změnu jízdních řádů nikoliv z důvodu proměny dopravních proudů, třeba protože nám na periferii vznikl velký úřednický komplex s knihovnou (schválně se podívejte na jízdní řády; pokud se chcete do areálu krajského úřadu dostat autobusem, z centra jste odkázáni na dvě linky, které jedou v totožný čas). Ke změně nedochází ani po tlaku občanů (i když zejména v Bohaticích nebo Čankově mají ke spokojenosti rozhodně daleko).

Hlavním důvodem pro změny je úspora. Ještě několik týdnů před schválením rozpočtu nebylo jasné, za kolik peněz si magistrát dopravní obslužnost objedná. „Systémově udělalo vedení města všechny myslitelné chyby. Celý problém dopravní obslužnosti a tu citlivou síť vazeb zjednodušili na ekonomický rozměr. Jenže by si měli uvědomit, že neřídí firmu, ale město,“ komentuje změny předseda zastupitelského klubu Pirátů Jindřich Čermák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.