Černoch (Úsvit): EU je byrokratické monstrum a ČR může být druhé Řecko, žijeme na dluh!

14.07.2015 19:00 | Zprávy

Situace v Řecku se navzdory referendu nijak nevyjasnila. Není jasné, zda se kohoutek euro-půjček skutečně utáhne, není jasné, zda Řecko setrvá v eurozóně, není jasné, jaký scénář bude následovat a co to pro Řecko bude znamenat.

Černoch (Úsvit):  EU je byrokratické monstrum a ČR může být druhé Řecko, žijeme na dluh!
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

Co je ale jasné, že Řecko bylo do této dluhové pasti chyceno tak silně, že ho čeká pouze totální kolaps. Zbývá jen otázka, kdy to bude, kolik času si ještě Řecko na dluh koupí, nicméně je to zcela nevyhnutelné. Příčiny toho všeho všichni známe, nicméně názory na to, čí je to vina, jsou velmi mlhavé a obecně se všichni spokojí s faktem, že „to oni, Řekové“. Ať už se k tomu vyjadřují ekonomové, politici nebo lidé, nejčastěji padají teze, že dluhy se mají platit (což je naprosto neoddiskutovatelná pravda), že Řekové „si chrochtali“ za cizí, nebo že jsou to líní povaleči a teď přijde vystřízlivění atd.

Ne, za tento stav nemůžou „Řekové“, za tento stav mohou výhradně řečtí politici, kteří se ochotně stali součástí experimentu socialistického centrálního plánování a vládnutí zvaného Evropská unie. Platit tuto ekonomickou zkázu však budou dlouhá léta obyčejní lidé, kteří na klíčová rozhodování směřování Řecka v posledních 25-ti letech měli pramalý vliv. Možná si na tomto místě říkáte, že si za to mohou sami, že neměli volit takové politické reprezentace, které je do EU přivedly a které toto dluhové šílenství dopustily. To je pravda pouze zčásti.

Možná opravdu neměli do EU a hlavně eurozóny vstoupit. Ale zametejme nejdříve před vlastním prahem. Kolik z nás, obyčejných lidí - voličů v roce 2004 (vstup ČR do EU) vědělo, nebo tušilo, že EU nebude v dalších 10-ti letech hlavně o volném obchodu, o dobrovolné ekonomické spolupráci a o svobodném pohybu osob a pracovní síly, ale stane se z ní byrokratické monstrum, které bude postupně odebírat svobodu a suverenitu členským státům? Jak mohli něco takového Řekové tušit v r. 1981? A můžeme snad o našem vstupu do eurozóny rozhodovat my? Ne. To už za nás udělali politici dříve, teď už o tom bude rozhodovat pouze Evropská komise. Máte pocit, každý z vás, kdo hodil do urny někdy nějaký hlasovací lístek, že si za to může výhradně sám? Podle všeho ano.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Helena Langšádlová byl položen dotaz

Proč se bát Ruska, když jsme v NATO?

Nebo nevěříte v případnou pomoc NATO? A myslíte, že Rusko zamýšlí začít třetí světovou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Proč je elektřina v ČR tak drahá?

9:15 Vích (SPD): Proč je elektřina v ČR tak drahá?

Otloukánci od EU i vlastní vlády. Češi, Moravané a Slezané to ale mohou změnit už začátkem října.