Černoch (Úsvit): Tunel Blanka se opět prodražuje o další miliony korun

09.09.2014 16:15 | Zprávy

Vyjádření k událostem kolem pražského tunelu Blanka

Černoch (Úsvit): Tunel Blanka se opět prodražuje o další miliony korun
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

Metrostav jasně vzkázal Praze: Hlídejte si Blanku sami. My to už platit nebudeme! Na konci září se totiž pracovníci firmy chtějí stáhnout ze staveniště tunelu. Stavba sice bude hotová, ale nebude ještě schopná provozu kvůli chybějícím technologiím. Do otevření celé stavby si tak Praha bude muset sama platit všechny náklady jako hlídání či pojištění. Blanka se tak opět prodražuje o další miliony korun.

Problém jsem konzultoval se stavebním expertem, který dokonce odhaduje, že celá tato akce může nakonec Pražany přijít až na 100 milionů korun. Vedení města ale zůstává v klidu. A místo aby teď zástupci Prahy bili na poplach, nic se neděje. Pražský radní pro dopravu Jiří Nouza (TOP 09) pouze sdělil, že město bude s Metrostavem dále jednat, aby servis pro Blanku firma zajišťovala i nadále. Kdyby však celá kauza neunikla na veřejnost, zřejmě by současné vedení města na problém ani nereagovalo. Pro mě je tato liknavost a nekompetentnost naprosto nepochopitelná a stojí nás každý den obrovské prostředky. V Praze to prý funguje, tvrdil předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg při startu kampaně. Jestli toto je jeho představa o správném fungování města, tak nad tím opravdu zůstává rozum stát. A pan primátor Hudeček nám na billboardech slibuje, že nám vrátí Prahu. Ale v jakém stavu?! Pražská radnice zkrátka potřebuje pořádný průvan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…