Černochová (ODS): Je dobře, že se ČR nenechala zastrašit

29.05.2021 14:51 | Komentář

Komentář předsedkyně sněmovního výboru pro obranu

Černochová (ODS): Je dobře, že se ČR nenechala zastrašit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Odlet ruských diplomatů a zaměstnanců ruské ambasády v ČR je klíčovým momentem, kdy po mnoha letech dochází k narovnání počtů zástupců Ruska v České republice a naopak. Ačkoliv naše ambasáda v Moskvě v této souvislosti byla významně ochromena, zdůrazňuji, že nejsme viníky této situace. Ta je důsledkem teroristického útoku, kterého se ruský režim dopustil na našem území, a důsledkem agresivní reakce Ruska na to, když došlo na odhalení podílu GRU na tomto útoku.

Vítám, že vláda v této věci byla důsledná a že k vyhoštění dochází přesně tak, jak bylo naplánováno. Stalo se tak i díky silnému tlaku opozičních stran, včetně ODS. Praha na rozdíl od Moskvy postupovala korektně a poskytla ruským diplomatům a zaměstnancům dostatečnou časovou lhůtu na odjezd nikoliv v řádu hodin.

Rusko se k odpovědnosti za výbuchy ve Vrběticích fakticky přiznalo svou agresivní reakcí a tím, že Českou republiku označilo za nepřátelskou zemi. Je správné, že se naše země nenechala zastrašit. Je zároveň tristní, že se vládě nepodařilo dosáhnout společného postupu na vyhoštění diplomatů s dalšími spojenci a partnery v rámci EU a NATO. Je zjevné, že v tomto neměla žádný plán a nepůsobila srozumitelně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Green Deal je šílený nápad ekoteroristů EU

14:15 Vích (SPD): Green Deal je šílený nápad ekoteroristů EU

Lidská civilizace se rozvíjí takovým tempem, že postupně ovládla celou planetu. Oblastí na světě, kd…