Černochová (ODS): Měli bychom si v rámci elitního klubu NATO udržet renomé a pověst spolehlivého a významného partnera

08.07.2016 17:28 | Zprávy
autor: PV

Komentář Jany Černochové k summitu NATO ve Varšavě.

Černochová (ODS): Měli bychom si v rámci elitního klubu NATO udržet renomé a pověst spolehlivého a významného partnera
Foto: archiv
Popisek: Jana Černochová

Severoatlantická aliance nemá coby stěžejní pilíř bezpečnosti euroamerické civilizace alternativu a její význam v současné složité mezinárodněpolitické situaci narůstá.

Česká republika by měla usilovat o to udržet si v rámci tohoto elitního klubu renomé a pověst spolehlivého a významného partnera. Proto je naší povinností navyšovat výdaje na obranu a nést významný díl odpovědnosti za systém kolektivní bezpečnosti. Ačkoliv vláda deklarovala zájem na navyšování obranných výdajů, svůj závazek bohužel zcela nedodržuje a co je ještě horší, i přes navyšování armádního rozpočtu vedení ministerstva obrany selhává ve schopnosti tyto prostředky efektivně utrácet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Rozpočet není vylhaný jako za vás. Naše čísla mluví jasně

21:02 Ministryně Schillerová: Rozpočet není vylhaný jako za vás. Naše čísla mluví jasně

Projev na 8. schůzi Poslanecké sněmovny 4. února 2026 k hlasování o důvěře vládě.