Černochová (ODS): Mít na Dvojce v gesci školství je s takovým týmem opravdová radost

10.9.2021 10:02 odp. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke školám.

Černochová (ODS): Mít na Dvojce v gesci školství je s takovým týmem opravdová radost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Můj páteční školní den.

Minulý týden jsem přivítala prvňáčky v ZŠ Vratislavova a dnes jsme pro změnu s kolegou Jan Kolář symbolicky otevřeli nově zrekonstruovanou počítačovou učebnu v Základní škole u sv. Štěpána.

Hned jsme s třeťáky vyzkoušeli i novou interaktivní tabuli a nadšené byly nejen děti. V rámci programu „Dvojka digitální“ dostala většina dvojkových škol v průběhu prázdniny nové IT vybavení v hodnotě 7 milionů korun. Do vybavení a modernizace ve Štěpánské bylo investováno 900 tisíc.

Ze školy jsem rovnou běžela na setkání s řediteli našich základních a mateřských škol. Probrali jsme nejen start školního roku, ale také plány a akce v novém školním roce. Samozřejmě jsme probírali i téma covidu-19 a testování dětí. Mimořádné opatření na plošné testování dětí končí… ředitelé tedy musí sázet na odpovědnost rodičů. Prosím ?? nenechme dětem zkazit další školní rok.

Všechny naše školy vedou výuku tak, aby byla dodržena všechna preventivní opatření, ale zároveň tak, aby se výuka a život dětí vrátily do starých dobrých kolejí… a aby distanční výuka byla jen výjimkou, ne znovu zavedenou praxí.

Držme si palce! A já děkuji našim ředitelům a pedagogům za jejich skvělou práci! Mít na Dvojce v gesci školství je s takovým týmem opravdová radost.

PS: Ve Štěpánské se šesťáci v rámci přírodopisu také skvěle starají i o zvířata! Jejich terária by jim mohla závidět lecjaká chovná stanice nebo ZOO. Klobouk dolů, děti!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

9:17 Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých min…