Černochová (ODS): Policisté budou mít strach a raději budou situaci monitorovat, místo aby konali

29. 6. 2020 21:01

Komentář na facebookovém profilu k situaci v USA a policii

Černochová (ODS): Policisté budou mít strach a raději budou situaci monitorovat, místo aby konali
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

Ostrakizace policistů v různých metropolích v Evropě a Severní Americe je pro mě absolutně nepochopitelná a nebezpečná. Některé, mnohdy levicové či zelené, radnice nechápou, že policie je tu od toho, aby nás chránila a dohlížela na dodržování práva a zajistila veřejný pořádek.

Pokud neexistuje řád a pořádek, ohrožuje se tím bezpečnost obyvatel a nastupuje na scénu chaos. Takhle jednoduchá ta rovnice je. Různé pokusy, jako byl ten ve čtvrti Capitol Hill v americkém Seattlu, kde vyhlásili „autonomní zónu“ bez přítomnosti policie, vždy nakonec končí rabováním, krádežemi, vloupáními, přepadeními, žhářstvím, ale i znásilněními. V Berlíně zas novou legislativou ukazují, že svým policistům nedůvěřují. Pokud budou muset policisté neustále dokazovat, že jejich zákrok nebyl rasistický, povede to k jedinému – budou mít svázané ruce, budou mít oprávněné obavy zasáhnout a raději budou přehlížet porušování zákona i v případech, kdy je nutné bezprostředně jednat. Policisté budou mít strach a raději budou situaci monitorovat, místo aby konali.

Evropa je na tom s rasismem lépe než v minulosti, ačkoliv excesy se dějí. A já jen prosím, nevytvářejme problémy tam, kde reálně nejsou, a važme si těch, kteří chrání naši bezpečnost a neztěžujme jim práci prázdnými výkřiky a podružnostmi...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Kam kráčíš, Kraji Vysočino?

14:51 Kaňkovský (KDU-ČSL): Kam kráčíš, Kraji Vysočino?

Náš kraj, ve kterém se nejen já cítím doma, vznikal před 20 roky ve velkých bolestech. Dnes již má K…