Černochová (ODS): Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu

28.02.2020 22:09 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k odporu ministra vnitra Hamáčka proti navyšování výdajů na obranu

Černochová (ODS): Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová

Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček zahájil kampaň proti navyšování výdajů na obranu na 2 % HDP a tedy proti plnění našich spojeneckých závazků. Chápu, že jako sociální demokrat má jiné priority – zejména rozdávat populistické dárky voličům. Nechci se však dožít toho, že si budeme jednou vyčítat, že jsme projedli ekonomický růst na úkor naší bezpečnosti.

Objem státního rozpočtu se v posledních 5 letech zvýšil cca o 400 miliard Kč. S tím se ovšem neustále navyšují zejména mandatorní výdaje. Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu. Přitom armáda disponuje technikou, která je mnohdy za hranicí životnosti, a všechny její plány počítají s tím, že 2 % HDP budeme od roku 2024 plnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Zelená krev koluje Českem

23:08 Zelení: Zelená krev koluje Českem

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k výsledkům průzkumu o nutnosti snižování emisí