Černochová (ODS): Vyhlášená univerzitní čtvrť bude brzy bohatší o další objekty

21.10.2021 11:33 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k zahájení stavby budov pro dvě specializovaná centra na pražském Albertově

Černochová (ODS): Vyhlášená univerzitní čtvrť bude brzy bohatší o další objekty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Symbolickým poklepáním na základní kámen se odstartovala výstavba dvou specializovaných center (Globcentra a Biocentra) na Albertově. Jedná se o největší rozšíření Univerzity Karlovy za posledních sto let!

Městská část Praha 2 se vyjadřovala nesčetněkrát k projektové dokumentaci, je podepsané Memorandum o společném zájmu v oblasti kampusu Albertov… já i moji kolegové jsme společně se zástupci univerzity za poslední roky nad touto záležitostí prodiskutovali a hlavně odpracovali nepřeberné množství hodin. A nebyl to vůbec promarněný čas. Vyhlášená univerzitní čtvrť, bude už brzy bohatší o další objekty tak, aby zase o něco lépe sloužila studentům… vědě… výzkumu… vzdělávání.

Albertov má nejen pro naši Dvojku, ale pro celou naši zemi ještě jednu dimenzi. Všichni ho máme spojený s událostmi charakterizovanými touhou studentů po svobodě a demokracii. Ať už ve spojení s listopadem 1939 nebo s tím sedmnáctým, kdy se tu po padesáti letech (od tragických událostí roku 1939) u příležitosti Mezinárodního dne studenstva konala manifestace, která odstartovala Sametovou revoluci. Mladí a vzdělaní lidé se tím neodmyslitelně zapsali do historie naší země. Máme jim být za co vděční, a je naší morální povinností podporovat vzdělanost a podmínky pro studium těch, kteří budou tvořit i budoucnost naší země.

Jako starostka Dvojky, která má v gesci školství, jako poslankyně i jako členka Správní rady UK se pro to snažím opravdu dělat maximum. A tento den mne znovu utvrzuje v tom, že moje práce má smysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

12:12 Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

Českou Třebovou navštívil krajský radní