Černý (KSČM): Jak s obranou České republiky?

09.01.2017 14:39

Česká republika podle všech dostupných informací chce mít svou vlastní armádu. Proto lze předpokládat, že těžko toto půjde zařídit bez finančních nákladů. Zbrojní průmysl se v posledních letech modernizuje velmi rychlým tempem, a tak i výdaje na přezbrojení naší armády budou rozhodně vyšší.

Černý (KSČM): Jak s obranou České republiky?
Foto: repro ČT
Popisek: Poslanec KSČM za Olomoucký kraj Alexander Černý

Máme dvě alternativy, buď v současné situaci, kdy teroristé zvyšují své aktivity a blíží se nebezpečně k našim hranicím, armádu zrušíme a snížíme tím téměř na nulu obranyschopnost země, nebo pochopíme, že funkční armáda nás bude stát peníze. V poslední době diskutovaná otázka Pandurů, které budou stát o 800 milionů více, je rozhodně na pořadu dne. Armáda své základní požadavky na to, jak budou tyto Pandury vybaveny, specifikovala v roce 2013. Podle představitelů ministerstva obrany jsou za nárůstem ceny detailní specifikace požadavků armády, a to například na pancéřování či modernější technologické a informační systémy. Ministerstvo požaduje nákup dvaceti strojů. Šest má sloužit pro velitelsko-štábní účely a čtrnáct pro účely spojovací.

Nákup obrněnců schválila vláda v roce 2015. Původní cena byla 1,2 miliardy korun. Zdůvodnění navýšení ceny je údajně změna bezpečnostní situace. Je však otázkou, zda ministerstvo obrany v případě specifikace této zakázky poněkud nezaspalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolóra): Listopad 1989 na právech v Brně

14:32 Koudelka (Trikolóra): Listopad 1989 na právech v Brně

V pátek 17. 11. 1989 jsem byl na zkoušce studentského Divadla pro lidi v Tišnově. Kde jsme zkoušeli …