Černý (ODS): Jeden pro všechny, všechny pro jednoho

12. 10. 2016 15:30

Jako krajský zastupitel mám zákonné právo přispívat do Krajem Vysočina vydávaných a placených novin. Učinil jsem tak dle pravidel i v září a včas před uzávěrkou 10.9. odeslal text předepsaného rozsahu.

Černý (ODS): Jeden pro všechny, všechny pro jednoho
Foto: ODS
Popisek: Radek Černý

26.9. jsem obdržel mail redaktora Pilaře, že se můj předvolební příspěvek z kapacitních důvodů nevejde do zářijového čísla, ale že mi ho ev. zveřejní v dalším vydání, které bude v listopadu, protože v říjnu číslo nevyjde. Inu fair play po socansku.

Letos v srpnu získal zpěvák Karel Gott Certifikát za největší počet cen popularity v české historii. Agentura Dobrý den z Pelhřimova by to neměla daleko, kdyby chtěla do síně slávy rekordmanů uvést hejtmana s největším počtem funkcí.

Zkrátka, jeden pro všechny, všechny pro jednoho.

Tvrdit, že se nás věci veřejné netýkají, je jako když tonoucí tvrdí, že s vodou nemá nic společného. Proto jsem před 4 lety přijal mandát v krajském zastupitelstvu a podle svého vědomí a svědomí si ho odpracoval. Na každé zasedání jsem byl připraven, snažil diskutovat a trpělivě argumentovat, především v záležitostech zdravotnictví, které je mi profesně nejsrozumitelnější.

Považuji za nenormální, že neznám ani barvu hlasu některých zastupitelů, protože za 4 roky ani jednou veřejně nepromluvili.

Proti oranžovorudé hordě to bývalo marné, ale i inspirativní pro psaní pravidelných textů a blogů. Pravda, někdy jsem se fakt nestačil divit, čemu a komu všemu posloužili peníze Kraje Vysočina. Jsou to životní zkušenosti, které mi nikdo nemůže vzít. Potvrdil jsem si, že upřímnost a zásadovost v politice oslabuje. Poznal jsem, že někteří přátelé jsou falešní a nepřátelé praví, ale obohatila mne setkání se zajímavými lidmi. Končím toto období smířen i posílen, protože co mě nezabije, to mě posílí. A stále budu tvrdit, že lhát není normální. Hniloba žere dřevo, rez železo a lež duši.

Přál bych Vysočině vedení, které bude méně arogantně, majetnicky a prospěchářsky vládnout, ale více spravovat a férově rozvíjet svěřený Kraj Vysočina. A hejtmana na plný úvazek pracovně i lidsky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Derner (KDU-ČSL): Budoucnost seniorů

9:38 Derner (KDU-ČSL): Budoucnost seniorů

Senioři jsou středem našeho zájmu. Nejen proto, že představují stále početnější skupinu obyvatel, al…