Čeřovský (ODS): Kraj podpoří vzdělávací aktivity dospělých a seniorů

25.03.2023 20:34 | Tisková zpráva

Smysluplné a aktivní naplnění volného času dospělých a seniorů, seberealizaci a rozvoj tvořivosti a kreativity v hudební, výtvarné, taneční a literárně-dramatické oblasti. To vše podpoří Liberecký kraj v rámci projektu, který poprvé započal již v roce 2016.

Čeřovský (ODS): Kraj podpoří vzdělávací aktivity dospělých a seniorů
Foto: město Jablonec nad Nisou
Popisek: Jiří Čeřovský

„Projekt financuje Liberecký kraj i obce, které jsou zřizovateli jednotlivých základních uměleckých škol. Krajskou dotaci lze využít na úhradu mzdových nákladů pro lektory. Pro rok 2023 jsme stanovili maximální výši dotace na 100.000 korun pro jednu základní uměleckou školu. Nyní jsme rozdělili celkem 634.850 korun pro 10 uměleckých škol,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Projekt Vzdělávací aktivity pro dospělé a seniory podporuje kraj formou dotace již od roku 2016. Uskutečňují ho především základní umělecké školy, které připravují komplexně pojatou nabídku uměleckých aktivit a zaměřují se na začlenění seniorů do společenského a komunitního dění v obci. Projekt taktéž podporuje profesní a osobnostní růst jednotlivých pedagogických pracovníků škol, kteří v rámci projektu působí jako odborní lektoři.

Na začátku byly do projektu zapojeny čtyři základní umělecké školy. Jejich počet se postupně zvyšoval až na sedm v roce 2022, kdy uspořádaly dohromady více než 1.300 kurzů. V roce 2023 jejich počet opět vzrostl na deset, a v tomto roce plánují uspořádat přibližně 2.200 kurzů. Pro rok 2024 očekává krajský odbor školství opětovný nárůst žadatelů, protože vzdělávání seniorů je poptáváno i v dalších obcích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Když se pískne, tak prostě hasič jede. To je nutné maximálně obdivovat

12:04 Primátor Svoboda: Když se pískne, tak prostě hasič jede. To je nutné maximálně obdivovat

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí. Zavítal t…