„Na své trasy se od začátku příštího týdne vrací většina dočasně zrušených vlakových spojů a některých autobusových spojů. Reagujeme tak na zvýšenou opětovnou poptávku po přepravě související s obnovováním provozu obchodů, průmyslové výroby a služeb. Nadále zůstávají omezené školní spoje, turistické linky a také vybrané spoje, které na páteřních linkách zahušťují interval spojení. Jsme ale připraveni pružně reagovat na aktuální vývoj,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.
K dalšímu rozvolnění pak dojde od pondělí 25. května, kdy svůj provoz obnoví další autobusové a vlakové spoje, včetně oblíbených cyklobusů. Děje se tak v souvislosti s otevřením ubytovacích zařízení, hradů a zámků ležících zejména v turistických oblastech. Veřejná doprava se také přizpůsobí částečnému obnovení školní docházky. Koncem května bude veřejná drážní doprava oproti normálu omezena již pouze o sedm procent a rozsah omezení v autobusové dopravě bude odpovídat skutečné potřebnosti školní dojížďky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



