České Budějovice: Školáci z Baarovky vyšlou balon do stratosféry

10.06.2015 17:20 | Zprávy

Zajímavou a dobrodružnou akci chystá na podzim Základní škola J. Š. Baara ve spolupráci s Vysokou školou technicko-ekonomickou. Žáci spolu s vysokoškoláky vypustí z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. balon, který dosáhne až stratosféry.

České Budějovice: Školáci z Baarovky vyšlou balon do stratosféry
Foto: David Hora
Popisek: Radnice v Českých Budějovicích

Balon ponese pamětní minci k 750. výročí královského města, kameru, jež bude zaznamenávat jeho stoupání a let, a také GPS zařízení, díky němuž bude možné ho dohledat poté, co ve stratosféře praskne a snese se zpět k zemi.

„Balon bude stoupat velmi rychle, takže ho vzdušné proudy navzdory dosažené výšce 30 kilometrů nad zemským povrchem, kde praskne, zanesou zhruba jen do vzdálenosti 20 kilometrů od místa vypuštění. Děti se studenty se ho následně vydají hledat, což bude nepochybně napínavé dobrodružství. Kromě mince, která se symbolicky ‚dotkne nebe‘, bude jistě velmi cenný i záznam letu z kamery. Cílem celé akce je obohatit výuku na obou školách v praktické rovině, dát žákům i studentům zažít odpovědnost za takový projekt a zároveň i trochu dobrodružství. A snad se také podaří položit základy nějaké dlouhodobější spolupráce,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast školství Martin Maršík (HOPB).

Balon bude vypuštěn pravděpodobně v září, náklady na projekt nepřesáhnou 40 000 Kč a podělí se o ně město s VŠTE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

22:01 Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

Jak úspěšně řídit velké státní projekty pomocí projektového řízení a zlepšovat díky tomu služby stát…