Chabr (TOP 09): Hlavní město svěří Praze 5 pozemky pro výstavbu sportovního areálu

24.04.2021 11:17

V pražských Hlubočepích by měl vzniknout zimní stadion pro školní mládež. Rozhodnutím Rady hl. m. Prahy získá potřebné pozemky pro výstavbu do své správy městská část Praha 5.

Chabr (TOP 09): Hlavní město svěří Praze 5 pozemky pro výstavbu sportovního areálu
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr
reklama

„Předmětnou žádost Prahy 5 jsme projednali a schválili s tím, že pozemek vhodný pro obytnou zástavbu  zůstane v majetku hlavního města Prahy, které začne připravovat projekty nájemních domů.

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 36008 lidí

Naopak pozemky, které jsou vhodné pro výstavbu volnočasových projektů, budou svěřeny městské části. Počítá se i se stavbou multifunkční sportovní haly. Věřím, že jde o záměr, který občané se sportovním duchem ocení, jelikož se město potýká s deficitem volnočasových objektů,“ říká radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

„Oblast Barrandova je jedním z klíčových rozvojových území naší městské části. Jsme proto rádi, že jsme ve spolupráci s kolegy na Magistrátu hlavního města. Prahy dosáhli svěření strategicky důležitých pozemků, které můžeme využít pro vybudování nových veřejných kapacit a zlepšení nabídky sportovního, kulturního a vzdělávacího zázemí pro naše obyvatele,“ doplňuje radní Prahy 5 Jan Kavalírek.

Mezi ulicemi Štěpařská, Högerova a K Barrandovu se nachází nezastavěné pozemky, které jsou v současnosti částečně zatravněné a zarostlé náletovými dřevinami. Nyní Praha rozhodla, že dva pozemky ve svém vlastnictví o celkové výměře 7 485 m2 svěří do správy městské části Praha 5. Tento krok už v minulém roce schválila Majetková komise Rady hl. m. Prahy. Záměrem radnice Prahy 5 je podle žádosti o svěření z roku 2017 vybudovat na pozemcích sportoviště pro školní mládež.

K projektu už dříve vznikla také urbanistická studie „Barrandov – Štěpařská“, která řeší nezastavěné území o celkové rozloze zhruba 32 tisíc m2, kde jsou kromě městských pozemků zahrnuty i ty ve vlastnictví soukromého investora. Na nich by v budoucnu mohly vzniknout obslužné komunikace, náměstí, ucelené bloky s byty a komerční plochou nebo škola.

Na svěřených pozemcích studie konkrétně navrhuje umístit zimní stadion včetně podzemních garáží a uliční parkovací plochy i polyfunkční objekt s občanskou vybaveností, ubytováním pro sportovce i startovacími byty.  Investorem celého sportovního areálu má být městská část Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

17:46 Johnová (Praha sobě): Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

Prvním krokem k oficiálnímu zahájení činnosti Městské nájemní agentury (MNA) je vypsání výzvy pro vl…